Groźny pożar przy ulicy Jasnej w Skierniewicach. O krok od tragedii.


Dzięki reakcji sąsiada i szybkiej interwencji strażaków PSP udało się uniknąć najgorszego. Ratownicy uratowali 86-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło na terenie posesji przy ul. Jasnej w Skierniewicach.

- Pożar zauważył sąsiad. Mężczyzna przekazał nam informację, że z okna jednorodzinnego budynku mieszkalnego wydobywa się czarny dym – mówi  bryg. Józef Stańczak, dowódca JRG KM PSP Skierniewice. - Po dojeździe na miejsce zastępu z PSP w Skierniewicach sąsiedzi poinformowali, że w mieszkaniu prawdopodobnie przebywa starsza kobieta.

Ratownicy PSP uzbrojeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych z nawodnioną linia gaśniczą i kamerą termowizyjną natychmiast weszli do mieszkania. W korytarzu mieszkania znaleziono siedzącą na podłodze 86-letnią kobietę. Została ona natychmiast ewakuowana.

Na szczęście po zastosowaniu tlenoterapii poszkodowana odzyskała przytomność. Przybyły na miejsce lekarz zespołu ratownictwa medycznego przejął poszkodowaną. Została ona  zabrana do szpitala w Skierniewicach.

Straty wywołane pożarem oszacowano na kwotę około 30 tys. zł. Spaleniu uległy meble kuchenne, podłoga drewniana i wykładzina podłogowa. Odymieniu uległy ściany i wyposażenie pomieszczeń budynku.

- Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia w koszu ustawionym w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem – mówi Józef Stańczak. - Niewiele brakowało od tragedii. Szczęście, że pożar został szybko zauważony i zgłoszony do PSP. tomi, fot. PSP

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1395 sekundy