wydarzenia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 czerwca 2018 | 10:14 komentarzy 1

Mimo, źe ustawa wchodzi w życie dziś (4.06), nie oznacza to, że możemy jeździć bez dowodu rejestracyjnego

Kierowca, nie mający przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia ubezpieczenia OC narażony jest na mandat. To ma się zmienić, ale nie wiadomo kiedy.

Obowiązek wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i OC ma znieść ustawa zmieniająca Prawo o ruchu drogowym. Kierowcy, szczególnie ci zapominalscy się cieszą, ale... Ustawa wchodzi w życie dziś (4 czerwca), lecz to nie oznacza, że od dziś możemy zapomnieć o dowodzie rejestracyjnym.
Jak wyjaśnia Karol Manys z Ministerstwa Cyfryzacji, to jedynie dzień wejścia w życie przepisów umożliwiających takie rozwiązanie. Natomiast sama zmiana zależy od uruchomienia Centralnej Ewidencji Kierowców w wersji 2.0, a ten termin jest na razie niewiadomą.
– Ewidencja będzie uruchamiana etapami, ministerstwo ogłosi to trzy miesiące wcześniej. Tyle na razie wiemy – mówi Justyna Nowicka z wydziału komunikacji skierniewickiego ratusza.
Czyli na razie wszystko po staremu, za brak dowodu rejestracyjnego i OC w przypadku kontroli kierowca naraża się na mandat, za brak każdego z nich w wysokości 50 zł. Centralna Ewidencja Kierowców według planów ministerstwa ma zacząć działać pod koniec tego roku.
burz

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Klaskająca u Rubika 1 9 miesięcy temu

  Tylko kasa dla posłów zawsze szybko się materializuje. Tam nie trzeba uruchomienia Centralnej Ewidencji NapełnianiaŻłoba.

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1267 sekundy