wydarzenia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 czerwca 2018 | 11:06 komentarzy 4

Harmonogram zakłada, że projekt „Rowerowe Łódzkie” będzie uruchomiony do 1 października

Zanim wypożyczymy rower w jednej z ulicznych stacji parkingowych, musimy założyć konto przez internet i wpłacić 20 złotych. Ale za to przez pierwsze 20 minut pojeździmy rowerem publicznym za darmo.

Urząd Marszałkowski w Łodzi wybrał spółkę NB Serwis z Warszawy jako wykonawcę projektu „Rowerowe Łódzkie” dla dziesięciu gmin województwa. Wśród nich są Skierniewice, gdzie zostanie uruchomionych 9 stacji dla 72 rowerów publicznych.

Projekt zakłada, że rower publiczny będzie dostępny dla każdego, a korzystanie z niego przez pierwsze 20 minut będzie bezpłatne. Nie oznacza to jednak, że obejdzie się bez wstępnych formalności. „Na dzień dobry” każdy zainteresowany będzie musiał się zarejestrować przez internet podając numer telefonu, imię, nazwisko i PESEL oraz wpłacić 20 złotych „na rozruch”. Warto pamiętać, że na koncie musi być zawsze minim 10 złotych, inaczej roweru nie wypożyczymy. Przyda się też instalacja aplikacji na smartfonie, dzięki której wypożyczenie będzie łatwiejsze. Gdy się z tym uporamy, elektrozamek zwolni rower i można jechać.

Potem będą naliczane opłaty, ściągane z konta użytkownika – do pełnej godziny złotówka, za drugą godzinę 3 złote, za trzecią i każdą kolejną po 5 złotych.

Stojaki z rowerami do wypożyczenia będą zlokalizowane przy ulicach: św. M. Kolbe, na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Nowobielańskiej, na skwerze przy ul. Szarych Szeregów, Makowskiej, Wita Stwosza, Rynek, Lipowej, Konwaliowej oraz na pl. Dworcowym.
Sławomir Burzyński, fot. Zorro2212/Wikipedia

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

4Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~rowerek 4 11 miesięcy temu

  Raczej dopiero w 2019...

  Edytowany: 10 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rowerroweremnarowerze 3 11 miesięcy temu

  Czyli będzie można zmieniać rower na stacjach co 20 minut i jeździć za darmo? Od stacji do stacji itd? Wyczuwam, że może powstać taki trend...

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jaV 2 11 miesięcy temu

  Ja nie mam roweru. I bardzo cieszy mnie ten pomysł. Uprzedzam pytanie, tak mogłabym sobie kupić, ale nie mam gdzie trzymać. Ot i cała sprawa.

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olaboga 1 11 miesięcy temu

  A po co te rowery? Kto nie ma własnego roweru? Dużo bardziej przydały by się stojaki za zamkami na pozostawienie własnego roweru (a niech by i odpłatnie). Wydaje mi się, że pomysł nie wypali.

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2093 sekundy