Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie w sobotę (30.06) o godz. 13.00 w kościele garnizonowym pw. Wniebowzięcia NMP w Skierniewicach, po czym ciało złożone zostanie w grobowcu rodzinnym na cmentarzu św. Józefa

26 czerwca wieczorem, w wieku 97 lat zmarł Aleksander Główka – żołnierz Armii Krajowej, zasłużony społecznik, Honorowy Obywatel Skierniewic.

Aleksander Główka urodził się w Skierniewicach. Mając 11 lat wstąpił do Związku Harcerstwa Polskiego. Młodość jego przypadła na czas wojny. Przyjmując pseudonim „Arga” rozpoczął aktywną walkę z okupantem w swoim rodzinnym mieście.
Żołnierz Armii Krajowej, działacz harcerski Szarych Szeregów w Skierniewicach. Od 1992 roku był członkiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a od 1994 także Stowarzyszenia Szarych Szeregów, pełnił funkcję prezesa zarządu oddziału w Skierniewicach.
jm, fot. arch

Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie w sobotę (30.06) o godz. 13.00 w kościele garnizonowym pw. Wniebowzięcia NMP w Skierniewicach, po czym ciało złożone zostanie w grobowcu rodzinnym na cmentarzu św. Józefa.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1452 sekundy