W środę (27.06) na terenie jednej z ostatnich firm zajmujących się składowaniem i przetwarzaniem odpadów na Rawce znaleziono substancje wykorzystywane do produkcji materiałów wybuchowych

Pojemniki z kwasem pikrynowym znaleziono na terenie byłych zakładów Rawent. Na miejscu pracują saperzy. Mieszkańcy ulicy Warszawskiej zostali ewakuowani.

Wczoraj (27.06) na terenie jednej z ostatnich firm, które znajdowały się składowaniem i przetwarzaniem odpadów firma wywożąca śmieci znalazła substancje możliwe do wykorzystywania do produkcji materiałów wybuchowych. Z naszych informacji wynika, że w budynku magazynowym odkryto również gotowe materiały wybuchowe.

Teren został od razu zabezpieczony przez policję. Na miejscu pracował prokurator. O całej sprawie zostały poinformowane służby wojewody. Prezydent Krzysztof Jażdżyk odmawia szczegółowych informacji. Potwierdza, że na terenie Rawentu dziś przed południem posiedzenie rozpoczął Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Zapaść mają decyzje dotyczące zabezpieczenia i wywiezienia niebezpiecznych substancji.

Samorządowiec mówi: – Niewątpliwie mamy do czynienia z sytuacją nadzwyczajną, potwierdzającą skalę problemu na Rawce oraz słuszność naszych decyzji o konieczności pilnego sprzątania odpadów z pieniędzy publicznych. Słuszne okazało się również zablokowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru, który w konsekwencji umożliwił wyprowadzenie firm śmieciowych z miasta.

Przez całą noc terenu byłego Rawentu pilnowali policjanci oraz strażnicy miejscy.
anw

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1358 sekundy