W związku ze wzmożonym użyciem wody na terenie gminy Bolimów podjęto decyzję o zmniejszeniu ciśnienia. Nie rozwiązało to sytuacji, niektóre miejscowości pozostają bez wody. Sytuacja ta potrwa do końca lipca

[AKTUALIZACJA]

Sytuacja niewiele się zmieniła. Ziemiary i Joachimów Mogiły nadal mają kłopoty z wodą. Dodatkowo pojawił się kolejny problem – pompa w studni w Bolimowie odmówiła posłuszeństwa. Już została wymieniona, ale trwa jej rozruch. Nastąpi to nie wcześniej niż pod koniec tego tygodnia. Nowa studnia w Huminie ma zostać uruchomiona po 20 lipca i dopiero wtedy kłopoty mieszkańców gminy Bolimów się skończą.

Kryzysową sytuację może uratować deszcz, na szczęście w prognozach na ten tydzień pojawiają się opady deszczu.  

_______________

Zużycie wody na terenie gminy Bolimów jest tak duże, że studnie nie nadążają pompować. Samorząd zdecydował o zmniejszeniu ciśnienia w wodociągu. Niestety nie wszędzie przyniosło to oczekiwane skutki. Ziemiary nadal nie mają wody. Do tej miejscowości wodę przemysłową dostarcza straż pożarna. W kranach pojawi się dopiero wtedy, kiedy napełnią się zbiorniki wyrównawcze.
Kryzys może potrwać nawet do końca lipca – na wtedy planowane jest uruchomienie trzeciej studni.

Aktualizacja informacji w poniedziałek.
bp

 

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1633 sekundy