z miasta

oświata

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 kwietnia 2019 | 10:33 komentarzy 1

(fot. Joanna Młynarczyk)

Mimo trwającego protestu nauczycieli najstarsi uczniowie szkół podstawowych w poniedziałek (15.04) przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Z naszych informacji wynika, że odbywają się one we wszystkich skierniewickich szkołach. Dziś zdają język polski.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Skierniewicach do egzaminu przystąpiło 21 ósmoklasistów, jeden jest nieobecny, przebywa w szpitalu. Komisję egzaminacyjną na czas strajku udało się skompletować, choć dyrektor placówki przyznaje, że nie było łatwo.

– Mamy taką awaryjną komisję, wszyscy uczniowie piszą w sali gimnastycznej, choć pierwotnie planowane były cztery komisje ze względu na dostosowania. Część uczniów pisze w trybie 120 minut, są też tacy, którzy 180 minut – informuje mówi Anna Łapska, dyrektor Jedynki. – W przeprowadzeniu egzaminu pomagają nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. – Na jutro mamy inną komisję, a na środę mamy jeszcze nie skompletowaną. Będą to nauczyciele z różnych szkół z pełnymi klasyfikacjami.

W szkole odbywają się zajęcia wyrywkowe, prowadzone przez nauczycieli, którzy nie strajkują. Odbywają się: fizyka, matematyka – prowadzone przez nauczycieli z zewnątrz, a także język polski pod kierunkiem wicedyrektor Pauliny Borgulskiej oraz język rosyjski prowadzony przez dyrektor Annę Łapską. Frekwencja na nich bywa różna.

– Brakuje mi dzieci w szkole. Szkoła bez uczniów to nie szkoła – podkreśla Anna Łapska. Wychodzę z pracy o godz. 16., znacznie wcześniej niż zwykle, a mimo to jestem bardziej zmęczona – przyznaje. – Obawiam się, że jeżeli strajk się przedłuży, to rodzice mogą się denerwować, już teraz zatrzymują mnie i pytają czy rok szkolny zostanie wydłużony.

Tymczasem strajkujący nauczyciele zaczęli przechodzić na zwolnienia lekarskie. W SP 1, dwóch pedagogów przebywa na dłuższym zwolnieniu lekarskim, a od poniedziałku dołączyły do nich kolejne dwie osoby.

Egzaminy ósmoklasisty potrwają do środy. Jutro uczniów czeka sprawdzian z matematyki, a w środę z języka obcego.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~t 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Skontrolowac nierobów na L4

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1611 sekundy