Alex Garbicz wygrał sprint na 60 metrów podczas V Halowych Mistrzostw Czwartków Lekkoatletycznych. (fot. Czwartki)

Spała była gospodarzem V Halowych Mistrzostw Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody odbyły się w poniedziałek (7.12). Złoty medal w biegu na 60 metrów zdobył skierniewiczanin Alex Garbicz, srebrny medal, także w sprincie wywalczyła zawodniczka LUKS Boguszyce Iga Niezgoda, brąz, po konkursie skoku w dal, zawisł na szyi skierniewiczanina Szymona Janeckiego.

Skierniewicką edycję Czwartków Lekkoatletycznych w Spale reprezentowała grupa 9. zawodników i zawodniczek z klas V i VI (zwykle rywalizacja toczy się w kategoriach klas IV-VI).

Najlepszy w sprincie na dystansie 60 metrów był Alex Garbicz, który ustanowił rekord życiowy 8,25 sek.

− Tak spełniają się marzenia. Alex w pierwszych swoich halowych mistrzostwach (2018 rok) zdobył brąz, rok później srebro, teraz wywalczył złoty medal  − opowiada Krzysztof Garbicz, tata i trener Alexa w Akademii Młodych Sportowców Diego. W eliminacjach Alex wygrał drugą serię w czasie 8,30 sek.

Iga Niezgoda (LUKS Boguszyce) rywalizowała w Spale jako reprezentantka skierniewickiej edycji Czwartków Lekkoatletycznych i zdobyła srebro w sprincie na 60 metrów z czasem 8,71 sek. Wygrała Lena Zawadzka z Czerwionki (8,36 sek.). Podium uzupełniła Helena Goliszewska z Polic. W ramach eliminacji do finału lekkoatletki urodzone w 2009 roku rywalizowały w trzech seriach. Iga wygrała trzecią z czasem 8,78 sek.

Brązowy medal w skoku w dal chłopców wywalczył Szymon Janecki uzyskując wynik 4,59 m. Szymon to uczeń SP nr 4 w Skierniewicach, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Vis Skierniewice. Jakub Dudek (także AMS Diego) w biegu na 300 metrów chłopców zajął 5. miejsce uzyskując wynik 46,80 sek.

Skierniewicką edycję Czwartków Lekkoatletycznych reprezentowali w Spale: Jakub Dudek, Alex Garbicz, Szymon Janecki, Kacper Kamiński, Lena Korwek, Aleksandra Kuba, Iga Niezgoda, Jagoda Nowakowska i Michalina Rusin.

Rywalizacja toczyła się w biegach na dystansach 60, 300, 600 i 1000 metrów oraz w konkursach skoku w dal i wzwyż. W Spale startowali reprezentanci, między innymi ,takich miast jak: Bydgoszcz, Chełm, Łowicz, Międzyzdroje, Piła, Skierniewice, Szczecin, Warszawa, Września, czy Zamość. W związku z ostatnim rozporządzeniem dotyczącym sportu w czasach pandemii w zawodach mogło wziąć udział maksymalnie 150 osób.