Pływacy UKS Nawa urodzeni w latach 2008-2010 odnieśli w Opocznie wielki sukces. Wygrali klasyfikację generalną Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Na zdjęciu Alicja Rodziewicz dwukrotna złota medalistka zawodów. (fot. UKS Nawa)

Aż 12 medali wywalczyli pływacy UKS Nawa podczas zawodów pierwszej rundy Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików. Znakomity start skierniewickiej reprezentacji przełożył się na triumf w klasyfikacji generalnej imprezy, która odbyła się w czwartek (29.04) w Opocznie.

Podczas odbywających się w Opocznie (29.04) zawodów pierwszej rundy Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików dorobek medalowy UKS Nawa to 8 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe krążki. Skierniewiczanie wygrali klasyfikację generalną zawodów.

Indywidualnie było znakomicie. Dwa złote medale w konkurencjach 50 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem grzbietowym zdobyła Alicja Rodziewicz. Wynik klubowej koleżanki powtórzyła Maria Urbanek, która także dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Złote krążki wywalczyła na dystansach 100 metrów stylem dowolnym i 200 metrów stylem grzbietowym.

Najlepsza w swojej konkurencji była także Weronika Lesiak, która zdobyła złoto na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Dwa medale, złoty i srebrny wywalczyła Lena Wieczorek. Sukcesy osiągnęła w konkurencjach 50 metrów stylem klasycznym i 50 metrów stylem motylkowym. Srebro wywalczył Bartłomiej Karwat w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym. Anna Sypniewska zdobyła brąz na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, a Julian Pietrowski był 3. na 50 metrów stylem motylkowym.

Skierniewiczanie zdobyli także wiele cennych miejsc tuż za podium.

Weronika Lesiak zajęła 4. miejsce w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym, Anna Sypniewska był 4. w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym, Bartłomiej Karwat 4. w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym, Julian Pietrowski 6. w konkurencji 100 metrów stylem dowolnym, Kamila Sałuda 4. w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, Alicja Kubik 6. w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, Karolina Leszczyńska 5. w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, a Zuzanna Petrykowska 4. w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym.

Więcej o występie skierniewiczan w Opocznie w pierwszym majowym wydaniu (6.05).