Judocy MMKS Wojownik podczas zawodów w Kutnie.

Judocy MMKS Wojownik podczas zawodów w Kutnie. (fot. Wojownik)

Zawodnicy i zawodniczki Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Wojownik rywalizowali w XII Otwartych Mistrzostw Kutna w Judo. Skierniewickie judoczki w klasyfikacji punktowej kobiet zajęli drugie miejsce, panowie siódme.

W zawodach wystartowało około 250 zawodniczek i zawodników z 22 klubów reprezentujących takie miasta jak: Warszawa, Łódź, Włocławek, Płock, Skierniewice, Reda, Szubin, Sochaczew, Wrocław, Międzyborów, Grudziądz, Białystok, Łowicz, Justynów, czy Kutno.

W klasyfikacji medalowej kobiet U12 Wojownik zajął 1. miejsce, w rywalizacji mężczyzn 7. pozycję. Łącznie w tej kategorii, w klasyfikacji kobiet i mężczyzn 3. miejsce. W klasyfikacji punktowej kobiet skierniewiczanki uplasowały się na 2. miejscu, mężczyźni na 7. W łącznej punktacji kobiet i mężczyzn Wojownik zajął 4. miejsce na 18 punktujących klubów. Dorobek skierniewiczan to 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe medale.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Alicja Dyba, Dominika Gutowska i Szymon Tuka. Na drugim stopniu podium stanęli: Eliza Potaczek, Aleksandra Miłosz i Oliwia Dworczyńska. Brązowe medale wywalczyli: Zuzanna Gródecka, Zuzanna Bogucka, Natalia Niemiec i Karol Kiełczyński.

Tuż za podium, na 4. miejscu znaleźli się: Wojciech Skoneczny, Oktawian Rychtelski, 5. miejsca zajęli: Maciej Łukasik, Anita Rozpędek, Blanka Wróblewska. Dobre 7. pozycje zajęli: Bartłomiej Pągowski, Artur Malkowski, Tomasz Potaczek, Bogusław Maszynkiewicz i Marceli Andrzejczak.

Trenerami judoków MMKS Wojownik są: Michał Gołębiewski, Andrzej Owczarek, Jerzy Gołębiewski.