Monika Jacczyk i Patrycja Strojek udanie zaprezentowały się podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego Juniorów w tenisie stołowym. (fot. UKS Maków)

Łódź była gospodarzem Mistrzostw Województwa Łódzkiego Juniorów w tenisie stołowym. UKS Maków reprezentowały Monika Jacczyk i Patrycja Strojek, które wywalczyły brązowe medale.

W singlu Monika Jacczyk zajęła 9. miejsce, a Patrycja Strojek ukończyła turniej na 11. pozycji. W grach mieszanych, Monika w parze z Brajanem Błaszczykiem (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka), a Patrycja Strojek z Mateuszem Musiałem (UMLKS Radomsko) zajęły miejsca w przedziale 9-12.

W deblu makowianki w meczu o półfinał pokonały siostry Julię i Natalię Sokalskie z ULKS Moszczenica. W półfinale przegrały z parą Marta Holak/Magda Frontczak (MKS Jedynka Łódź).

Ostatecznie zawodniczki UKS Maków zajęły miejsce w przedziale 3-4 i zdobyły brązowe medale. Makowianki zajęły także 3. miejsce zdobyły brązowe jako drużyna juniorek UKS Maków. W walce o finał dziewczęta przegrały z ULKS Moszczenica (Julia i Natalia Sokalskie) 2:3. W najbliższą sobotę (22.05) w Rawie Mazowieckiej swoje mistrzostwa rozegrają żacy.