Anna Kłosińska została w Bełchatowie podwójną mistrzynią województwa.

Anna Kłosińska została w Bełchatowie podwójną mistrzynią województwa. (fot. UKS Vis)

Zawodnicy UKS Vis Skierniewice wystąpili w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Lekkiej Atletyce. W Bełchatowie, w minioną sobotę (22.05) podwójną mistrzynią łódzkiego w kategorii junior U20 została Anna Kłosińska. Złoto w skoku w dal U18 wywalczyła Anna Bibik. Zmagania toczone były w kategoriach junior U20 i junior młodszy U18.

Weekendowe zawody zdominowała Anna Kłosińska, która w Bełchatowie w kategorii junior U20 zdobyła aż 3 medale. Do złotych w skoku w dal i trójskoku dołożyła brąz w biegu na 100 metrów.

Złoty medal w skoku w dal w rywalizacji juniorów młodszych U18 zdobyła Anna Bibik.

– Ania miała także duże szanse na medale w sprincie, jednak uraz śródstopia utrudnił jej walkę o najwyższe cele. Co ciekawe do bólu stopy przyznała się dopiero w drodze powrotnej z zawodów – opowiada Jolanta Barska, trener.

Złoto w skoku w dal Annie Kłosińskiej zapewnił wynik 5.31 m, w trójskoku 11.62 m.

– Pomimo deszczu, śliskiego podłoża to bardzo dobry wynik, ponadto uzyskany pod wiatr (-1.1 m/sek.) – twierdzi trener Barska. Brązowy medal w biegu na 100 metrów Ania wywalczyła wynikiem 13.06 sek.

Pozostali skierniewiccy lekkoatleci rywalizowali w kategorii U18.

Złoto w skoku w dal Anna Bibik zdobyła wynikiem 4.93 m. Skierniewiczanka zajęła 5. pozycje w biegach sprinterskich na 100 i 200 metrów, odpowiednio z czasami 13.02 sek. i 27.27 sek.

Znakomite 4. miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki (63.61 sek.) zajął Jan Gołębiowski. Wojciech Żaczkiewicz był 5. w biegu na 400 metrów przez płotki z czasem 67.03 sek.

Aleksandra Tarnowska zajęła 6. miejsce w biegu na 200 metrów z czasem 27.40 sek. Ola była 9. w biegu na 400 metrów z wynikiem 66.76 sek.

– Starty trwały od godziny 11.00 do 17.00, a przemoczone ubrania wysychały i znowu nasiąkały wodą. Wyjechaliśmy ze Skierniewic o 7.30 powróciliśmy po 19.00 mimo wszystko w dobrych nastrojach – zauważa Jolanta Barska.

Poza mistrzostwami rozgrywany był także miting lekkoatletyczny, a skierniewiczanie startowali w konkurencjach, które nie były objęte programem mistrzostw.

O tym więcej w najnowszym (27.05) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".