Na stadionie w Lipcach Reymontowskich po ciekawym meczu Jutrzenka Drzewce przegrała z Nerem Poddębice 2:3. (fot. Adam Michalski)

Nietypowo, bo we wtorek rozegrano spotkanie 25. zaległej kolejki grupy łódzkiej IV ligi. Na stadionie gminnym w Lipcach Reymontowskich Jutrzenka podejmowała Ner Poddębice. Goście wygrali 3:2, chociaż gospodarze prowadzili 2:1. Ozdobą spotkania była bramka Cezarego Dominiaka.

Spotkanie pomiędzy Jutrzenką i Nerem z Poddębic miało zostać rozegrane w kwietniu, jednak wówczas, po ulewnych deszczach, boisko w Lipcach nie nadawało się do gry. Mecz przełożono na miniony wtorek (25.05). Konfrontacja zapowiadała się bardzo ciekawie, obie ekipy walczą o utrzymanie w IV lidze.

W mecz lepiej weszli goście, którzy już po kilku minutach prowadzili 1:0. Gospodarze szukali swojej okazji i dopięli swego w 31. minucie, a bramkę zdobył Cezary Dominiak. Remis utrzymał się krótko. W 41. minucie piękny strzał przewrotką Cezarego Dominiaka dał prowadzenie gospodarzom. Kiedy wydawało się, że piłkarze zejdą do szatni przy prowadzeniu Jutrzenki, w doliczonym czasie pierwszej połowy goście wyrównali.

– W przekroju całego meczu byliśmy drużyną lepszą, stworzyliśmy zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych, niestety znów zagraliśmy nieskutecznie w ataku, a w obronie nie ustrzegliśmy się prostych indywidualnych błędów przy drugiej i trzeciej bramce. Szczęście tego dnia też nie było po naszej stronie. W końcówce meczu goście dwukrotnie wybijali piłkę ze swojej linii bramkowej – opowiada Krzysztof Supera ze sztabu szkoleniowego Jutrzenki. – Porażka trochę skomplikowała naszą walkę o utrzymanie. Szkoda straconych punktów, ale szanse wciąż są. Do zakończenia ligi pozostało jeszcze 6 kolejek, a my mamy stratę 6 punktów do strefy bezpiecznej i niezły rozkład meczów. Dobrze układa się również rywalizacja w III lidze, gdzie aktualnie w strefie spadkowej nie ma żadnej drużyny z naszego województwa – dodaje.

Już w najbliższą sobotę (29.05) Jutrzenka rozegra kolejny bardzo ważny. Na boisku w Lipcach Reymontowskich zespół Roberta Szuberta zagra ze Skalnikiem Sulejów.

Jutrzenka we wtorek zagrała w składzie: Niewiadomski - Brodecki, Matusiak, Kopeć (75' Turek), Szubert (75' Grad) - Kowara (80' Borowski), Stangreciak (72' Sopyła), Koperniak - Dominiak, Marciniak, Olczak.

Dziś zdjęcia w wtorkowego spotkania Jutrzenki z Nerem.