Za nami idealna inauguracja sezonu dla skierniewickiej Unii.

Za nami idealna inauguracja sezonu dla skierniewickiej Unii. (fot. Adam Michalski)

Z trzydniowym opóźnieniem, ale już za nami. Inauguracja sezonu 2021/2022 w I grupie III ligi zaplanowana na minioną sobotę (7.08) została przełożona na wtorek (10.08). Na boisku przy ulicy Pomologicznej Unia Skierniewice prowadzona przez Piotra Kocębę pokonała Polonię Warszawa Rafała Smalca 2:1.

Pierwotnie w sobotę (7.08) o godzinie 17.00 miał wybrzmieć pierwszy gwizdek inaugurującego sezon 2021/2022 na boiskach I grupy III ligi spotkania pomiędzy Unią Skierniewice i Polonią Warszawa. Niestety intensywne opady deszczu spowodowały, że płyta boiska przy ulicy Pomologicznej była w stanie, który uniemożliwiał rozegranie meczu. Polski Związek Piłki Nożnej szybko wyznaczył kolejny termin.

Drużyny ze Skierniewic i Warszawy spotkały się na stadionie przy ulicy Pomologicznej we wtorek (10.08).

Celem Polonii w sezonie 2021/2022 jest awans do II ligi. Dyspozycja gospodarzy była wielką niewiadomą. Mimo rozegrania pięciu sparingów bez porażki, występ w meczu o stawkę, tak mocno zmienionej kadrowo drużyny niósł niepewność.

Ponad 200 kibiców z perspektywy trybun obejrzało ciekawe piłkarskie widowisko. W pierwszej połowie więcej groźnych akcji tworzyła Polonia, która ponadto bardzo mądrze i umiejętnie broniła dostępu do własnej bramki. Już po kilkunastu minutach, w poczynaniach gości widoczna była ręka byłego trenera Unii Rafała Smalca. Polonia kontrolowała grę, a przewagę udokumentowała bramką. Piłka po strzale niezawodnego Krystiana Pieczary i interwencji Mateusza Wlazłowskiego odbiła się od poprzeczki. Z linii bramkowej dobił ją Patryk Paczuk.

Do przerwy Polonia prowadziła 1:0, ale kilka akcji podopiecznych debiutującego w meczu o stawkę, w roli pierwszego trenera Unii Piotra Kocęby mogło się podobać.

Po zmianie stron ponownie z dobrej strony zaprezentował się Wlazłowski, który wybronił sytuację sam na sam z doświadczonym Pieczarą.

Skuteczna gra w obronie napędzała ataki gospodarzy. W 60. minucie do remisu doprowadził Damian Makuch, kwadrans później ku radości kibiców na prowadzenie Unię wyprowadził Kamil Sabiłło.

Wynik nie uległ już zmianie, a Unia, w wyjątkowym pod wieloma względami meczu, pokonała Polonię 2:1.

Drużyna ze Skierniewic po raz kolejny pokazała charakter i mimo letniej rewolucji kadrowej zainaugurowała rozgrywki zwycięstwem.

Już w najbliższy weekend (14.08) skierniewiczanie zagrają z Błonianką Błonie na wyjeździe. W czwartek (12.08) poznają rywala w 1/32 Pucharu Polski.