Pozostałe

wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 września 2021 | 13:23 komentarzy 1

Reprezentacja UKS Vis Skierniewice podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Makroregionu Młodzików. (fot. UKS Vis)

Wielkie sukcesy skierniewickich lekkoatletów podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików. Czterech zawodników będzie reprezentowało UKS Vis i miasto Skierniewice w Mistrzostwach Polski U16 w Karpaczu (25-26.09).

W miniony weekend stadion Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi gościł najlepszych lekkoatletów łódzkiego, którzy rywalizowali podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zawody były kwalifikacjami do Mistrzostw Polski Młodzików U16 w Karpaczu.

W Łodzi znakomicie zaprezentowali się zawodnicy UKS Vis Skierniewice, którzy wywalczyli aż 7 medali (2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe).

Na dystansie 110 metrów przez płotki najlepszy był Filip Nowicki, a 2. miejsce zajął Bartosz Żaczkiewicz. Na dystansie 300 metrów przez płotki ponownie najlepszy był Filip, a 2. lokatę zajął Ignacy Andrzejczak. W konkursie skoku wzwyż Ignacy zajął miejsce na najniższym stopniu podium. W konkursie skoku w dal 3. miejsce zajął Bartosz Żaczkiewicz. Maja Kosmatka wywalczyła srebro w rzucie oszczepem.

W ostatni weekend września (25-26.09) Czterech zawodników UKS Vis: Ignacy Andrzejczak, Michał Synajewski, Filip Nowicki i Bartosz Żaczkiewicz będzie reprezentowało klub i miasto w Mistrzostwach Polski U16 w Karpaczu organizowanych przez Polski Związek lekkiej Atletyki.

Udany debiut w tej kategorii wiekowej podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików zanotowali także reprezentanci MLUKS Rawa Mazowiecka Igor Łuczyński i Julia Modlewska.

Igor Łuczyński w Łodzi błysnął znakomitą formą, 14-latek nie dał szans starszym o rok rywalom zdobywając na dystansie 100 metrów złoty medal ze znakomitym wynikiem 11.54 sek., który jest nowym rekordem życiowym podopiecznego Jarosława Wasiaka. Igor był najlepszy już w eliminacjach (czas 11.87 sek.), a finał był popisem rawskiego sprintera, który z dużą przewagą zameldował się na mecie. Drugi ze sprinterów trenujących w MLUKS, skierniewiczanin Oskar Mirowski zajął 7. lokatę. Julka Modelewska na dystansie 600 metrów zdobyła srebrny medal.