Sprinterzy UKS Vis Skierniewice podczas krajowego czempionatu młodzików U16.

Sprinterzy UKS Vis Skierniewice podczas krajowego czempionatu młodzików U16. (fot. UKS Vis)

Lekkoatleci UKS Vis Skierniewice Filip Nowicki i Bartosz Żaczkiewicz zostali brązowymi medalistami Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U16, które odbyły się w Karpaczu.

Podopieczni Jolanty Barskiej Filip Nowicki i Bartosz Żaczkiewicz na dystansie 110 metrów przez płotki uzyskali identyczny czas 15.79 sek. i zajęli ex aequo 3. miejsce zdobywając brązowe medale Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U16 Polskiego Związku Lekkiej atletyki 2021 w Karpaczu.

– To ewenement, by dwaj zawodnicy z tego samego klubu pobiegli w identycznym czasie co do tysięcznych części sekundy – twierdzi trenerka Jolanta Barska. W tej samej konkurencji, kolejny reprezentant UKS Vis Ignacy Andrzejczak, podopieczny Joanny Korwek zajął punktowane 10. miejsce.

Tydzień wcześniej (18.09) skierniewiczanie wzięli udział w Mistrzostwach Mazowsza U16. Pierwsze trzy miejsca na dystansie 110 metrów przez płotki zajęli reprezentanci UKS Vis. Wygrał Filip Nowicki z czasem 16.19 sek., drugi był Ignacy Andrzejczak z rekordem życiowym 16.43 sek., a trzeci Bartosz Żaczkiewicz (16.72 sek).

Bardzo dobry wynik i rekord życiowy 13.49 sek. na 100 metrów zanotował Michał Synajewski.

Sztafeta UKS Vis na dystansie 4x100 metrów uzyskała czas 47.41 sek. Drużyna pobiegła w składzie: Michał Synajewski, Filip Nowicki, Ignacy Andrzejczak i Bartosz Żaczkiewicz.