W Lipcach Reymontowskich Jutrzenka Drzewce przegrała z Unią Skierniewice 1:4.

W Lipcach Reymontowskich Jutrzenka Drzewce przegrała z Unią Skierniewice 1:4. (fot. Adam Michalski)

Unia Skierniewice będzie jedynym reprezentantem miasta i powiatu skierniewickiego w półfinale okręgowego pucharu Polski. Na etapie czwartej rundy z rozgrywkami pożegnały się ekipy Manchatana Nowy Kawęczyn i Jutrzenki Drzewce.

Pierwsze spotkania czwartej rundy pucharu Polski na szczeblu okręgu rozegrane zostały w środę (29.09). W Beldnie Pelikan Łowicz wygrał 7:1 z tamtejszym GKS, a Zryw Wygoda pokonał na wyjeździe 8:6 Dar Placencję. Kolejne rozstrzygnięcia zapadły w środę (6.10). W Trzciannie, reprezentant skierniewickiej okręgówki Manchatan musiał uznać wyższość czwartoligowego Orła Nieborów. W Lipcach Reymontowskich Jutrzenka Drzewce przegrała z Unią Skierniewice 1:4.

Starcie reprezentanta okręgówki z czwartoligowcem przebiegało pod dyktando Orła, który po godzinie gry prowadził 3:0. Bramkę na 1:3 zdobył Mariusz Bursztynowicz, kontaktowe trafienie zanotował Łukasz Bursztynowicz, a gospodarze poczuli szansę na doprowadzenie do dogrywki. Niestety podopieczni Jarosława Foksa nie zdołali wyrównać i do kolejnej rundy rozgrywek awansował zespół z Nieborowa.

W Lipcach Reymontowskich już po kilku minutach Jutrzenka powinna prowadzić z faworyzowaną Unią 1:0, jednak Cezary Dominiak nie wykorzystał idealnej sytuacji na otwarcie wyniku. Ten otworzył silnym, precyzyjnym strzałem Kamil Waśniowski. Po kilku minutach kolejną dobrą okazję miał Dominiak i po raz drugi przegrał pojedynek z bramkarzem Unii. Do przerwy zespół Piotra Kocęby prowadził 2:0, a na listę strzelców wpisał się Damian Makuch. Po zmianie stron kolejne bramki dla gości zdobyli Maciej Wilanowski i Jakub Jasiński. Honorowe trafienie dla Jutrzenki uzyskał Cezary Dominiak.

Spotkania półfinałowe rozegrane zostaną w środę (13.10). Zwycięzcy półfinałów będą reprezentowali okręg skierniewicki na poziomie pucharu wojewódzkiego. Tam zmierzą się z najlepszymi zespołami okręgów: łódzkiego, piotrkowskiego i sieradzkiego.

Trzy ostatnie edycje pucharu na szczeblu województwa wygrała skierniewicka Unia.

Więcej o pucharze w kolejnym wydaniu (14.10) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".