Pozostałe

wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2021 | 09:23
Martyna Berezowska po sukcesie w Częstochowie.

Martyna Berezowska po sukcesie w Częstochowie. (fot. Academia Gorila)

Październik jest bardzo udanym miesiącem dla przedstawicieli sportów walki ze Skierniewic. Przedstawiciele Academii Gorila udanie prezentują się przy okazji różnych turniejów.

Martyna Berezowska podczas IX Ogólnopolskiego Turnieju Uechi-Ryu Karate-Do Okinawa o Pas Mistrzowski, który odbywał się w Częstochowie (16.10) zajęła znakomite 2. miejsce.

W Częstochowie rywalizowało prawie 200 zawodniczek i zawodników z 22 klubów. Turniej został zorganizowany przez Częstochowską Akademię Sztuk Walk Sportu i Rekreacji Spartan Uechi-Ryu Karate-Do. Rywalizacja toczyła się w: sumo-grappling, kumite oraz K1.

Inny zawodnik ze Skierniewic Arkadiusz Ścięgosz bardzi udanie walczył podczas XII Turnieju No-Gi Fight Grappler Cup w Mińsku Mazowieckim. Podopieczny Przemysława Matuszewskiego w półfinale stoczył ciężki zacięty pojedynek, który rozstrzygnął na swoją korzyść dopiero 3 sekundy przed końcem regulaminowego czasu. W finale pewnie zwyciężył na punkty i zdobył złoto.

– Walki odbyły się w dywizji niebieskich pasów, w kategorii – 88,5kg w grupie Masters 3 – mówi Przemysław Matuszewski, trener.

Arkadiusz Ścięgosz startował także w turnieju Taga Copa International w Tarnowie Podgórnym, gdzie zdobył 3 medale: srebro w formule Gi Master 2 oraz brązowe krążki w formułach No-Gi Master 1 i No-Gi Master 2.