Sport

Pozostałe

wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2021 | 11:32 komentarzy 6

Marek Kujawski im starszy tym silniejszy. Dziś (22.10) został mistrzem Świata w Wyciskaniu Leżąc Weteranów. (fot. SSSW)

Prezes skierniewickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Kujawski podczas rozgrywanych w Wilnie, na Litwie Mistrzostw Świata w Wyciskaniu Leżąc i Wyciskaniu Leżąc Klasycznym zdobył złoty medal i został mistrzem świata.

Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Leżąc i Wyciskaniu Leżąc Klasycznym rozpoczęły się w piątek (22.10), a potrwają do niedzieli (31.10). Już pierwszego dnia zawodów z ciężarami zmagali się weterani. W kategorii do 74 kilogramów złoty medal i tytuł mistrza świata wywalczył Marek Kujawski, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach. To największy sukces miłośnika sportów siłowych oraz zawodnika Skierniewickiego Stowarzyszenia Sportowe Wariacje.

Warto przypomnieć, że dla prezesa OSiR i czynnego sportowca rok 2021 jest bardzo udany. Wcześniej Marek Kujawski podczas zawodów organizowanych w Będzinie wywalczył: złoty medal Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc w kategorii Weteran II 74 kg, ustanawiając nowy Rekord Polski 171 kg. brązowy medal Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leząc w kategorii senior 74 kg. oraz brązowy medal Pucharu Polski w Wyciskaniu Leząc Klasycznym w kategorii W2 Open.