Piłka nożna

wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 października 2021 | 21:35 komentarzy 2

Największe sportowe wydarzenie w mieście to już historia. Klub Unia swoją buduje dalej, już w weekend kolejne emocje ligowe. (fot. Adam Michalski)

Na stadionie przy ulicy Pomologicznej, we wtorek (26.10) Unia w ramach 1/16 Pucharu Polski 2021/2022 podejmowała Lecha Poznań. Sportowe wydarzenie 2021 roku w mieście z trybun oglądało prawie 1000 osób. Na boisku waleczni gospodarze ulegli wielokrotnemu mistrzowi Polski 0:2, pokazując, że trzecioligowa piłka w Skierniewicach ma się bardzo dobrze.

Wtorkowe wydarzenie było dużym organizacyjnym przedsięwzięciem. Ze względów na bezpieczeństwo uczestników miasto nie wyraziło zgody na organizację imprezy masowej, co oznaczało, że z trybun spotkanie mogło obejrzeć zaledwie 999 widzów, czyli znacznie mniej niż poprzednie piłkarskie hity z lat 2020 i 2019. Mecz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem także wśród mediów.

– Mieliśmy 50 zgłoszeń, wydaliśmy 32 akredytacje na to spotkanie – mówi Leszek Koźbiał z Unii. Mecz chciało obejrzeć zdecydowanie więcej niż dopuszczalne tego dnia 999 osób.

– Mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem, niestety w związku z tym, że nie było zgody na organizację imprezy masowej mieliśmy do dyspozycji tylko ograniczoną liczbę biletów – dodaje Leszek Koźbiał. – W minionych latach przy okazji meczów z Piastem Gliwice i Widzewem Łódź na trybunach mieliśmy 2500 widzów – zauważa.

W spotkanie lepiej weszli faworyzowani goście, którzy po 22. minutach prowadzili 2:0. Później kontrolowali grę, ale woli walki, ambicji, a także umiejętności nie można było odmówić gospodarzom. Unia miała swoje szanse, a dwukrotnie groźnie strzelał Damian Makuch. Ostatecznie lepsza była ekipa z Ekstraklasy.

Za nami wielkie święto sportu w mieście, żal, że spektaklu z perspektywy trybun nie mogła obejrzeć większa liczba kibiców. Drużyna Piotra Kocęby pokazała się z bardzo dobrej strony. Nie ograniczała się do najprostszych form, grała w piłkę, budowała akcje od bramki, umiejętnie broniła, także agresywnie na połowie przeciwnika wymuszając błędy u wyżej notowanego rywala.

Dziś zdjęcia z wtorkowego meczu. Więcej o wydarzeniu w najnowszym wydaniu (28.10) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".