Lekkoatletka, Anna Kłosińska ma powody do radości. W Rzeszowie została (12.02) brązową medalistką PZLA Halowych Mistrzostw Polski U20. (fot. Adam Michalski)

Lekkoatletka UKS Vis Skierniewice Anna Kłosińska w sobotnie (12.02) popołudnie, w Rzeszowie podczas PZLA Halowych Mistrzostw Polski Juniorów U20 i U18 została brązową medalistką w skoku w dal w kategorii U20.

Podopieczna Jolanty Barskiej z nadziejami na jak najlepsze wyniki pojechała do Rzeszowa, by walczyć o medale halowych mistrzostw Polski.

Pierwsze starty w rozpoczętych w piątek (11.02) zawodach reprezentacja UKS Vis Skierniewice zanotowała w sobotę. Anna Kłosińska z powodzeniem wystapiła w konkursie skoku w dal. Już po kilku pierwszych próbach wykrystalizowała się czołówka zawodniczek, które walczyły o medale. W tej grupie znalazła się Ania, która po pięciu seriach plasowała się na 3. pozycji z nadziejami na jej utrzymanie, ewentualnie poprawę (do drugiej Anny Rugowskiej traciła 10 centymetrów). W decydującej, ostatniej kolejce będąca na 4. pozycji Katarzyna Cychol skoczyła o 2 centymetry dalej (5.47 m) niż wynosił najlepszy w pierwszych pięciu próbach wynik Ani (5.45). Skierniewiczanka w finałowej serii pokazała silny charakter i odporność psychiczną. Skok na odległość 5.54 m zapewnił jej brązowy medal, ponadto jest nowym rekordem życiowym skierniewiczanki. Mistrzynią Polski z rekordem kraju 6.41 m została Anna Matuszewicz z Torunia, wicemistrzynią Anna Rugowska z Wrocławia (5.63 m). W rywalizacji wzięło udział 14. najlepszych skoczkiń w dal w Polsce z roczników 2003 i 2004.

To nie koniec emocji z udziałem skierniewiczan w Rzeszowie. Anna Kłosińska w niedzielę (13.02) wystąpi w konkursie trójskoku. Na dystansie 60 metrów przez płotki wystartują: Ignacy Andrzejczak, Jan Gołębiowski, Filip Nowicki i Bartosz Żaczkiewicz.

Więcej o występach skierniewickich lekkoatletów w Rzeszowie w najnowszym wydaniu (17.02) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".