Koszykarki Ósemki wykonały znaczący krok w kierunku mistrzostwa i baraży o I ligę. (fot. Adam Michalski)

Koszykarki Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice wygrały arcyważny mecz ligowy w kontekście ewentualnego mistrzostwa łódzko-mazowieckiej II ligi koszykówki. W sobotę (12.02) w spotkaniu na szczycie grupy mistrzowskiej pokonały w Skierniewicach ŁKS 72:65.

W sobotę (12.02, godz.12.00), w hali przy ulicy Tetmajera podopieczne Adriana El-Warda w hicie grupy mistrzowskiej podejmowały ŁKS Łódź. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny, które bez porażki wygrały rywalizację w swoich grupach, a dobrą passę kontynuowały także w fazie mistrzowskiej (o miejsca 1-6).

W mecz lepiej weszły przyjezdne prowadzone przez doświadczonego trenera Bartosza Słomińskiego, które w pewnym momencie osiągnęły 15. punktowe prowadzenie, a na przerwę zeszły z zaliczką 11. oczek. Koszykarki Ósemki po zmianie stron rozpoczęły odrabianie strat, a sygnał do ataku dały Katarzyna Krajewska i Julia Zbudniewek, które w krótkim fragmencie gry zdobyły odpowiednio 7 i 6 punktów. Gospodynie doprowadziły do remisu, a o losach meczu decydowała czwarta kwarta. Ostatnie 5 minut spotkania Ósemka wygrała 9:2, a kluczowe 5 punktów w najważniejszym momencie zdobyła Łucja Gędek, która ze świetnej strony pokazała się także w obronie przechwytując kilka kluczowych piłek.

Koszykarki Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice z perfekcyjnym bilansem 13:0 są liderkami 2 Ligi Koszykówki Kobiet.

W sobotę punkty dla Ósemki zdobyły: Julia Zbudniewek 18,  Marta Piątek 14, Wiktoria Maślanka 13, Łucja Gędek 8, Julia Świech 8, Katarzyna Krajewska 7,Anna Karasek 4, Patrycja Stangreciak, Oliwia Król, Julia Broniarek, Małgorzata Gratys.