Sport

Pozostałe

wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 marca 2022 | 08:02 komentarzy 1

Tenisiści i tenisistki MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka zdobyli aż 17 medali Mistrzostw Województwa Łódzkiego Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym. (fot. Adam Michalski)

Maków był gospodarzem Mistrzostw Województwa Łódzkiego Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym. Hala MCK przy ulicy Akacjowej 2 w weekend (26-27.02) zgromadziła najlepszych zawodników i zawodniczek łódzkiego, którzy walczyli o tytuły. Dwudniową rywalizację zdominowali tenisiści i tenisistki z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka.

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym rozgrywano w singlu, deblu oraz grze mieszanej.

W sobotę (26.02) rywalizacja toczyła się w singlu. Zmagania przy stołach w makowskiej hali zdominowały reprezentantki MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka. Turniej wygrała Wiktoria Wrzosek, a kolejne miejsca zajęły jej klubowe koleżanki Katarzyna Gierach i Eliza Brzęczek. Wśród panów najlepszy był Grzegorz Janczewski, który wyprzedził Macieja Pietkiewicza (obaj IKS Start Zduńska Wola). Na pozycjach 3-4. sklasyfikowaniu byli przedstawiciele MLUKS Dójka Marcel Błaszczyk i Jakub Polański.

W niedzielę rozgrywano turnieje debla i gry mieszanej.

Gra podwójna seniorek zakończyła się zwycięstwem rawskiej pary Eliza Brzęczek/Wiktoria Wrzosek, które wyprzedziły parę Magda Frontczak/Marta Holak (obie MKS Jedynka Łódź). Brązowe medale zdobyły Katarzyna Gierach/Paulina Stachecka (obie MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka).

Rawianie z MLUKS Dwójka byli także najlepsi w grze podwójnej seniorów. Zwyciężyła para Jakub Gierach/Jakub Polański, która w pokonanym polu pozostawiła duet Maciej Brodzki/Damian Rybak (obaj LKS Biała Rawska). Kolejne miejsca zajęli Jarosław Nitek (ULKS Moszczenica)/Paweł Stopiński (UKS Maków) oraz Michał Przybył (KS Energetyk Łódź)/Jakub Zochniak (GUKS Gorzkowice).

Turniej gry mieszanej zakończył się kolejnymi sukcesami rawskich zawodników. Najlepsza okazała się para Eliza Brzęczek/Jakub Polański, 2. miejsce zajęła dwójka Wiktoria Wrzosek/Damian Rybak. Kolejne miejsca zdobyły pary Katarzyna Gierach/Jakub Gierach oraz Paulina Stachecka/Michał Przybył.

Więcej o weekendowej rywalizacji w Makowie, w najnowszym wydaniu (3.03) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".