Piłka nożna

wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 sierpnia 2022 | 11:01 komentarzy 2

Tym razem Jakub Perek (przy piłce) nie zdobył bramki, a jego Jutrzenka uległa Ceramice Opoczno 1:3. (fot. Adam Michalski)

Beniaminek IV ligi łódzkiej, Jutrzenka Drzewce, ma już za sobą trzy kolejki rozgrywek 2022/2023. W środę (10.08) ekipa Roberta Szuberta grała w Sulejowie ze Skalnikiem, w sobotę (13.08) podejmowała Omegę Kleszczów. Bilans dwóch ostatnich gier to dwie porażki. Mimo braku punktów Jutrzenka zaprezentowała się dobrze i była bliska zdobyczy punktowej w starciu z Ceramiką.

Po środowej (10.08) porażce 1:5 w Sulejowie, sobotni (13.08) mecz Jutrzenka rozpoczęła bardzo dobrze. W postawie zespołu widoczna była chęć rehabilitacji za środową, wysoką porażkę oraz wola wygranej. Gospodarze groźnie atakowali, a jedną z przebojowych kontr precyzyjnym, silnym strzałem wykończył Cezary Dominiak. Było 1:0 i zanosiło się na kolejne bramki. Sam strzelec pierwszego gola w spotkaniu, jeszcze w pierwszej połowie, kilka razy miał okazję skopiować swój wyczyn z 10. minuty, ale zabrakło skutecznego wykończenia.

Goście dla odmiany prezentowali się tak jakby nie zależało im na wygranej. Byli pasywni, bez energii i dopiero bramka samobójcza dla jutrzenki z 26. minuty wydobyła z nich zaangażowanie.

Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, a o losach meczu miała zdecydować druga połowa. W niej przez dłuższy czas zanosiło się na podział punktów, jednak w ostatnim kwadransie przyjezdni zdobyli dwie bramki i wygrali 3:1.

– Byliśmy blisko sprawienia niespodzianki i zdobycia punktów z trzecią drużyną minionego sezonu. Prowadziliśmy, mieliśmy szanse na podwyższenie wyniku, ale w końcówce to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zespół zagrał dobrze, zdecydowanie lepiej niż w środę w Sulejowie – ocenia Krzysztof Supera z Jutrzenki.

W sobotę (20.08) w ramach 4. serii gier w łódzkiej grupie IV ligi Jutrzenka zagra w Kutnie ze spadkowiczem z III ligi. W środę (24.08) podopieczni Roberta Szuberta podejmą LKS Kwiatkowice.