Sztafeta w składzie Ignacy Andrzejczak, Bartosz Żaczkiewicz, Filip Nowicki i Jan Gołębiowski zdobyła srebrny medal w sztafecie szwedzkiej w kategorii U18 podczas Mistrzostw Polski w Sztafetach. (fot. UKS Vis)

Lekkoatleci UKS Vis Skierniewice fantastycznie rozpoczęli drugą część sezonu na otwartym stadionie. Podczas odbywających się w Białymstoku (17-18.09) Mistrzostwach Polski w Sztafetach wywalczyli dwa medale. Na podium stanęły męskie zespoły, dziewczęta uplasowały się tuż za nim, na pechowym, czwartym miejscu.

Podopieczni Jolanty Barskiej, Joanny Korwek i Agaty Głuszcz mają za sobą bardzo udane starty w Mistrzostwach Polski w Sztafetach Białystok 2022. Męska ekipa w składzie Ignacy Andrzejczak, Bartosz Żaczkiewicz, Filip Nowicki i Jan Gołębiowski zdobyła srebrny medal w sztafecie szwedzkiej w kategorii U18. To mniej znana lekkoatletyczna konkurencja drużynowa, która polega na pokonaniu i zmianie pałeczki sztafetowej przez czterech zawodników łącznie tysiąca metrów, w odcinkach 100, 200, 300 i 400 metrów. Bywa, że jest rozgrywana w odwrotnej kolejności (400, 300, 200 i 100 metrów). Srebro dał rezultat 2:02.66.

Młodsi klubowi koledzy srebrnych medalistów wywalczyli brąz w kategorii U16, także w sztafecie szwedzkiej z czasem 2:19.25. Drużyna UKS Vis pobiegła w składzie: Michał Synajewski, Mateusz Skoneczny, Kacper Kamiński i Mikołaj Biedrzycki.

Pechowe czwarte miejsce w rywalizacji na dystansie 4x200 metrów w kategorii U16 z czasem 1:56.39 zajęły: Hanna Piasecka, Marika Magdziarz, Jagoda Nowakowska i Zuzanna Kanderska.

W najbliższy weekend (24-25.09) w Lublinie odbędą się PZLA Mistrzostwa Polski U16 - Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, które wyłonią najlepszych lekkoatletów w Polsce wśród 16-latków.