W lidze młodzików U13 Ósemka pokonała AZS. Przed wtorkowym spotkaniem obie ekipy były niepokonane. (fot. Adam Michalski)

Po starciu juniorów starszych, kolejną kategorią wiekową, w której, pod koszami, mierzyły się ekipy ze Skierniewic był cykl młodzików U13. We wtorkowy wieczór w hali przy ulicy Tetmajera zespół AZS Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego podejmował Ósemkę. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Ósemki 84:54.

Po raz kolejny koszykarska rywalizacja drużyn reprezentujących dwa miejskie kluby spotkała się z dużym zainteresowaniem. Obie grające ekipy mogły liczyć na silne wsparcie kibiców, a na boisku starały się zaprezentować z jak najlepszej strony.

W mecz lepiej wszedł AZS, który dzięki dobrej grze Filipa Koryckiego objął prowadzenie. Po kilku minutach gra wyrównała się, a wraz z upływam czasu to Ósemka zdobywała punktową przewagę. Do przerwy zespół Marcina Uliczki i Łukasza Mąkolskiego prowadził 43:22. Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana, a Ósemka utrzymała przewagę z pierwszej połowy i ostatecznie wygrała 84:58.

Dla zwycięzców 45 punktów zdobył Piotr Mąkolski. Dla pokonanych 32 oczka zdobył Filip Korycki.

W tabeli cyklu U13 po wtorkowym spotkaniu Ósemka z bilansem 4 zwycięstw i 0 porażek jest wiceliderem, AZS z dorobkiem 2 wygranych i porażki zajmuje 4. miejsce. W lidze grają także: dwie ekipy ŁKS Szkoły Gortata Łódź, Basket Stryków, Kolibry PKK 99, PKK 99 Pabianice, Księżak Łowicz i UKS Siódemka Kutno.

W środowym spotkaniu zwycięzcy, Ósemka zagrali w składzie: Piotr Mąkolski 45, Miłosz Witerek 14, Szymon Rosiński 13, Jakub Krot 8, Łukasz Trębski 4. Ponadto grali: Maciej Bajerski Wiktor Greta, Jan Mozga, Szymon Olejnik, Błażej Piotrowski, Borys Suszkowski, Gustaw Szyszczyński. Trenerzy Marcin Uliczka i Łukasz Mąkolski.

AZS wystąpił w zestawieniu: Filip Korycki 32, Mateusz Gabara 15, Alan Golenia 3, Adam Derda 2, Bartosz Kozioł 2, Bartłomiej Partyka 2, Ksawery Stusiński 2. Grali ponadto: Bartosz Czuba, Antoni Niedziółka, Jan Sadowski, Wiktor Soboń i Patryk Zdunek. Trener Krzysztof Wiercioch.