Zespół Skier-Vis w poniedziałkowy wieczór pokonał w Skierniewicach UKS Ozorków 3:2. (fot. Adam Michalski)

Po kilkutygodniowej przerwie, kolejne ligowe spotkanie rozegrały trzecioligowe siatkarki Skier-Vis, które, nietypowo, bo w poniedziałek (6.02) podejmowały UKS Ozorków. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń 3:2.

Trzecioligowe siatkarki Skier-Vis w pierwszym spotkaniu ligowym w 2023 roku w Zduńskiej Woli przegrały z wiceliderem 0:3. Od tamtej pory trenowały i grały w turniejach towarzyskich.

Do hali przy ulicy Pomologicznej drużyna Skier-Vis powróciła po miesiącu pauzy, a w poniedziałek (6.02) rywalizowała z UKS Ozorków.

Gospodynie dobrze rozpoczęły mecz, szybko osiągnęły przewagę i mimo, że w pewnym momencie rywalki zmniejszyły dystans, wygrały pierwszą partię 25:17. Skierniewiczanki w drugiej partii poszły za ciosem i wygrały 25:20 i kiedy wydawało się, że siatkarska uczta potrwa krótko, dwa kolejne sety padły łupem przyjezdnych, a o losach meczu decydował tie-break. W czwartym secie miejscowe uległy do 13, co nie wróżyło najlepiej przed piątą decydującą partią.

Jednak Skier-Vis pokazał charakter i wolę walki. Zespół wykrzesał siły i wygrał na przewagi 16:14, a cały mecz 3:2.

Skierniewiczanki zajmują trzecie miejsce w tabeli i w sezonie regularnym nie mają już szans by je poprawić. W ostatnim spotkaniu pierwszej części sezonu Skier-Vis zagra (18.02) na wyjeździe z WKS Prosna Wieruszów.

Rozgrywki III ligi w łódzkim składają się z trzech faz. W pierwszej pięć zgłoszonych zespołów zagra systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. W drugiej wystąpią ekipy, które zajęły miejsca 1-4 i zagrają play-off systemem 1-4 i 2-3. Zwycięzcy tej rywalizacji zagrają w finale, który wyłoni mistrza województwa. O tym z kim Skier-Vis zagra w półfinale play-off zdecyduje ostatnie ligowe starcie, w którym lider – UKS Akademia Siatkówki KYUBI Zduńska Wola podejmie wicelidera, SMS Ostrów Łaskovię Łask. Obie ekipy dzieli różnica punktu.

Później najlepsze ekipy (póki co łódzkie ma zagwarantowane dwa miejsca) wezmą udział w półfinale baraży o II ligę.

Więcej o piłce siatkowej w najnowszym wydaniu (9.02) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".