Drużyna UKS Nawa podczas trzeciej, finałowej odsłony Ligi Dzieci i Młodzików.

Drużyna UKS Nawa podczas trzeciej, finałowej odsłony Ligi Dzieci i Młodzików. (fot. UKS Nawa)

Łódź była (5.04) areną zmagań młodych pływaków podczas trzeciej odsłony Ligi Dzieci i Młodzików. Zawodnicy UKS Nawa zdobyli sześć medali i plasowali się na wysokich pozycjach wśród 321 czołowych zawodników trenujących pływanie w łódzkim. Medale zdobyli Maja i Tymon Sałkowscy, Maja Klasztorna, Nella Krawczyk i sztafeta mieszana na dystansie 4x100 metrów dowolnym.

Złoty medal na dystansie 200 metrów stylem zmiennym zdobyła Maja Sałkowska. Utalentowana pływaczka wywalczyła także srebro na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Brat Mai, Tymon zdobył srebro na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Srebro wywalczyła także Maja Klasztorna na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Brąz na 200 metrów stylem motylkowym zdobyła Nella Krawczyk. Mieszana sztafeta UKS Nawa rocznika 2013 na dystansie 4x100 metrów zdobyła brąz, a popłynęli: Robert Gomez–Figat, Emilia Dwórznik, Maja Sałkowska i Franciszek Głowacki.

Tuż za podium uplasował się Michał Maszewski, czwarty na 50 metrów stylem grzbietowym. Wynik kolegi powtórzył Filip Rupiński, czwarty na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

Dobre 5. miejsce wywalczyła Sylwia Kramarz na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Natalia Jankiewicz–Delgado zajęła 6. miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

W rywalizacji sztafet na dystansie 6x50 metrów stylem motylkowym zespół dziewcząt płynący w składzie: Maja Sałkowska, Emilia Dworznik, Mają Klasztorna, Sylwia Kramarz, Nella Krawczyk i Lena Lasota popełniła niewielki techniczny błąd, który poskutkował dyskwalifikacją.

Wysokie 6 miejsce z wynikiem 4:11.40 w tej samej konkurencji zajęli chłopcy w składzie: Franciszek Głowacki, Robert Gomez-Figat, Norbert Makuch, Kazimierz Nierenberg, Tymon Sałkowski oraz Michał Maszewski.

Skierniewicka grupa liczyła 23 osoby i zajęła łącznie po trzech rundach wysokie 5. miejsce. Skład zespołu uzupełnili: Filip Błaszczyk, Julian Burek, Daryna Zborovska, Mateusz Długosz, Maciej Zembrzuski, Irena Bagdasarian, Aleksandra Radek i Valeria Veremeienko.