Pływanie

wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2024 | 08:29

Liliana Kalisiak i Maja Sałkowska były najlepszymi pływaczkami sobotnich zawodów w swoich kategoriach wiekowych. (fot.UKS Nawa)

Startem w Ciechanowie, w minioną sobotę (19.10) sezon 2024/2025 rozpoczęli pływacy UKS Nawa. Podczas zawodów „U Ciecha” o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanowa skierniewiczanie zdobyli 37 medali, 13 złotych, 10 srebrnych i 14 brązowych.

Znakomite starty ma za sobą Liliana Kalisiak, która trzykrotnie meldowała się na najwyższym stopniu podium, raz była druga. Pięć medali (3 złote i 2 brązowe) zdobyła Maja Sałkowska. Czterokrotnie na podium stanęła Alicja Rodziewicz, która dwukrotnie była najszybsza, a dwukrotnie zajmowała 2. miejsce. Złote medale w trzech konkurencjach zdobył Bartłomiej Karwat, dwa złota wywalczył Tymon Sałkowski. Lena Lasota trzykrotnie meldowała się na drugim stopniu podium. Robert GomezFigat raz był drugi, dwa razy trzeci. Martyna Puciłowska raz stanęła na podium, identycznie jak Daniel Gomez-Figat. Natalia JankiewiczDelgado zdobyła trzy brązowe medale, Filip Rupiński dwa brązowe krążki, a Nella Krawczyk, Michał Maszewski, Norbert Makuch, Zofia Kawczyńska i Mateusz Buczek po jednym brązie.

Wysokie miejsca uzyskali również: Franciszek Głowacki, Paweł Kryczka, Aleksandra Radek, Zuzanna Karwat-Michalak, Varvara Lytvynenkov, Mikołaj Jędrzejewski, Sylwia Kramarz, Julian Pietrowski, Klara Supera i Alicja Frankowska.

Pięcioro reprezentantów UKS Nawa znalazło się w gronie najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych. Klasyfikacja przeprowadzona została na podstawie wartości sumy punktów WAQ za 3 najlepsze starty indywidualne. W klasyfikacji open zwyciężył Bartłomiej Karwat, 2. miejsce wywalczyła Alicja Rodziewicz.

W kategorii zawodników 10-letnich zwyciężyła Liliana Kalisiak. W kategorii 11-latków najlepsza była Maja Sałkowska, a w kategorii 13-latków 3. miejsce zajęła Lena Lasota.

W zawodach w Ciechanowie zadebiutowały w barwach UKS NAWA Skierniewice: Hanna Przygodzińska, Varvara Lytvynenkov i Maja Umańska.

W grupie pływaków znaleźli się również: Irena Bagdasaryan, Filip Błaszczyk, Julian Burek, Mateusz Długosz, Adam Gajewski, Franciszek Kubalewski, Dominika Piątkowska, Inka Starbała, Valeria Veremieienko i Karolina Zajączkowska.