Od strzału z własnej broni w czwartek (6.12), około godz. 22 zginął policjant wydziału prewencji skierniewickiej Komendy Miejskiej Policji. Na tę chwilę wykluczyć możemy udział osb trzecich mwi Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendy Wojewdzkiej Policji w Łodzi.
 

Od strzału z własnej broni w czwartek (6.12), około godz. 22 zginął policjant wydziału prewencji skierniewickiej Komendy Miejskiej Policji.  – Na tę chwilę wykluczyć możemy udział osób trzecich – mówi Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

– Najprawdopodobniej targnął się na własne życie, nie można jednak ze stuprocentową pewnością wykluczyć nieszczęśliwego wypadku. Badamy sprawę, trwają czynności pod nadzorem prokuratury – dodaje pani rzecznik.
Pogodny, lubiany przez kolegów – mówią o nim mundurowi ze Skierniewic. Inni dodają, że niechętnie mówił o swoim prywatnym życiu. Kilka miesięcy temu trafił do wydziału prewencji z  sekcji dzielnicowych KMP. Tego wieczora nic nie wskazywało na to, że może dojść do tragedii. Śmiał się, żartował.

- Około godziny 21 zszedł do dyżurnego po broń, tłumaczył, że musi ją wyczyścić, ponieważ nie zrobił tego po wcześniejszym strzelaniu – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.
Po kończącego zmianę o godzinie 22 policjanta przyjechała żona, niepokoiła się, że ten długo nie wychodzi z pracy, nie odbiera telefonu. Po pomoc zwróciła się do dyżurnego. Ten, wraz z innym policjantem znaleźli ciało 49-latka na podłodze w pokoju, w którym na co dzień pracował.  Mężczyzna miał ranę postrzałową głowy.
- Jego broń służbowa to  Walter  9 mm – mówi prokurator Kopania. – Kula utkwiła w ościeżnicy okna, łuska pozostała w rewolwerze.
Na terenie komendy cały czas pracują kryminalistycy, zabezpieczają ślady, badają okoliczności zdarzenia. Rodzina zmarłego natychmiast objęta została pomocą psychologiczną.
anw
 

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

na sygnale

71-latek ze Skierniewic odpowie za zamordowanie...

Tragiczny finał poszukiwania kobiety....

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

Dwie nowe ciężarówki stanęły w płomieniach

Pożar dachu w Głuchowie. Straty sięgają 200...

Marszałek szuka 16 mln zł, by oczyścić Rawkę

Kolizja na Drodze Ekspresowej S8

Mieszkańcy pytają o schrony w Skierniewicach

Jechali z małymi dziećmi, w ich samochód...