Nowe fakty w sprawie policjanta, który zginął od strzału z własnej broni: strzał nie padł z tyłu głowy. Wszystko wskazuje, że było to samobójstwo, ale biegli nie wykluczają też nieszczęśliwego wypadku.

Biegli dementują: strzał nie padł z tyłu głowy. Rana wlotowa jest w okolicach oka. Nie wykluczają wypadku przy czyszczeniu broni. Tezy ekspertyzy mogą zaskakiwać zważywszy na dotychczasowe informacje udostępniane przez śledczych. Prokuratura informuje – w sprawie prowadzimy postępowanie, zlecono kolejne badania.

Policjant został znaleziony (6.12) z raną postrzałową. Śledczy pod uwagę biorą dwie hipotezy -  wszystko wskazuje na to, że było to samobójstwo, ale nie wyklucza się nieszczęśliwego wypadku. Zwłaszcza, że w minionym tygodniu (12.12) poznali wyniki sekcji zwłok. Kilka dni wcześniej prokuratura okręgowa w Łodzi informowała: kula utkwiła w ościeżnicy okna, łuska pozostała w broni. Strzał padł z tyłu głowy. Z ekspertyzy wynika, że padł strzał z przodu, rana wlotowa jest na twarzy. Mało, w dokumencie padać ma stwierdzenie, że biegły „nie wyklucza” sytuacji, że śmierć nastąpiła podczas czyszczenia broni, była wypadkiem.

Prokuratura potwierdza – nie znaleziono listu pożegnalnego, w którym policjant z osiemnastoletnim stażem w służbie, wyjaśniałby motywy swojego postępowania. Nowe fakty rodzą szereg pytań, na odpowiedzi przyjdzie poczekać.
anw

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS