Szef skierniewickiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Kaniewski został oddelegowany do pracy w Piotrkowie Trybunalskim, Artur Olsiński - kierownik tamtejszego oddziału  pracuje w Skierniewicach. Zmiany dotyczą wszystkich jednostek terenowych funduszu.

Beata Aszkielaniec, rzecznik NFZ w Łodzi potwierdza, że w ostatnich dniach nastąpiły zmiany personalne w instytucji. Zaprzecza jednak, jakoby te miały związek ze śmiercią 2,5-letniej Dominiki czy 89-letniej pacjentki oddziału ortopedii skierniewickiego szpitala.
- Nie należy wiązać tych dwóch spraw z decyzjami dyrektor funduszu. Jesteśmy w trakcie zmiany regulaminu organizacyjnego NFZ. Zmiany były zapowiadane w styczniu – przekonuje Beata Aszkielaniec.
Szef skierniewickiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Kaniewski został oddelegowany do pracy w Piotrkowie Trybunalskim, Artur Olsiński - kierownik tamtejszej delegatury pracuje w Sk-cach. Obaj szefowie delegatur pracują w NFZ od wielu lat, zmiana ma na celu wymianę doświadczeń w realizowaniu zadań przez delegatury.

- Chodziło o to, by panowie poznali pracę w innych oddziałach, zapoznali się z praktykami wypracowanymi w innych placówkach – tłumaczy „wymianę” Aszkielaniec. – Śmierć małej Dominiki i starszej pani nie przyspieszyły żadnych decyzji personalnych – powtarza nasz rozmówca.
A decyzji personalnych jest więcej. Wczoraj umowę o pracę Jolanta Kręcka, dyrektor NFZ rozwiązała  ze swoim zastępcą.
Narodowy Fundusz Zdrowia w Łodzi, jak zostaliśmy poinformowani, po 20 marca przedstawi oficjalne wyniki kontroli w wojewódzkiej stacji pogotowia. Trwa również kontrola w skierniewickim szpitalu, ta została wszczęta po informacji o śmierci starszej pani, do której przetransportowania z budynku oddziału ortopedii do gmachu głównego szpitala (55 metrów) lekarz w Skierniewicach wezwał karetkę z Łodzi. Ustalenia tej kontroli poznać mamy po niedzieli.
Wczoraj po południu natomiast do skierniewickiej prokuratury wpłynęło oficjalne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, gdy chodzi o 89 – letnią Barbarę Adamczyk. Wczoraj również Dariusz Diks, pełniący obowiązki dyrektora szpitala przekazał organom ścigania pełną dokumentację medyczną leczenia 89-latki.
Syn zmarłej kobiety, złożył również obszerne wyjaśnienia w sprawie. Jak poinformował Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi organy ścigania wszczęły postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 89-letniej kobiety w miejscowym szpitalu. Leszek Adamczyk kwestionuje sposób sprawowania opieki nad matką po przeprowadzonej operacji.
Organy ścigania prowadzą dwa inne postępowania dotyczące działalności szpitala w Skierniewicach – jedno dotyczy opisywanej przez nas śmierci 2,5 letniej dziewczynki oraz śmierci 44 – latki z jednej z podskierniewickich miejscowości, która zmarła na oddziale ortopedii miejscowego szpitala.
Tekst i fot. Anna Wójcik - Brzezińska

O szczegółach czytaj w najbliższym (21.03) wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy”

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

wydarzenia

Bolimów zaczyna świętować już dziś

Ruszyli. Niemal 200 zuchów i harcerzy wyjechało...

Nawadnianie kropelkowe w ogrodzie

Ruszył plebiscyt Młodzieżowa Drużyna...

Wójt bez wotum zaufania

Garmin Iron Triathlon Skierniewice

Mecz barażowy o IV ligę

To Ty decydujesz, co powstanie w Twojej okolicy!

Chleba, pracy i godnych warunków życia!

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA