Hasło tegorocznego Skierniewickiego Święta Owocw Kwiatw i Warzyw Cztery żywioły widoczne było podczas parady szkł. Na szczęście żywioł woda nie dał się nam we znaki, chociaż deszcz wisiał w powietrzu. Dlatego, tym barwniej i tym weselej przemaszerowali w paradzie uczniowie szkł gminnych gminy Makw (tutaj także zobaczyliśmy uczniw szkoły podstawowej w Makowie przebranych w rżne owady, ale dominowała biedronka, ktra jest logo gminy uśmiechnięta biedronka). Nie zabrakło także orkiestry dętej i towarzyszącej jej grupy paradnej. Ale się zrobiło niebiesko! Żywioł woda zbliżył się do głwnej sceny w Rynku, to przeszli uczniowie Zespołu Szkł Oglnokształcących w Winnej Grze w gminie Słupia. Szkoła w Lniśnie, gmina Godzianw pokazała dorodne, kolorowe kwiaty, tak byli oczywiście przebrani uczniowie. Przemaszerowała grając młodzieżowa orkiestra dęta z Godzianowa pod batutą Sławomira Trochonowicza. Gmina Bolimw, to żywioł ogień. Agresywny czerwony kolor, nie było wątpliwości, że zbliża się grupa ogniowa. Na stoiskach gmin krlowały panie z kł gospodyń wiejskich. Prześcigały się w potrawach wiejskich i rżnych napojach. Ciasta były także wspaniałe i w wielkim wyborze. Stoisko gminy Bolimw wzbogacone było o materiały promocyjne, ktrych ona ma duży wybr (jest coraz lepsza oferta turystyczna) oraz wyroby pracowni ceramicznej rodziny Konopczyńskich i kwiaty z bibuły, ktre powstają w tamtejszym domu kultury. Osobne stoisko miało KGW Stowarzyszenie Dolina Rzeki Rawki także z dużą ofertą kulinarną. Podobnie poszerzoną ofertę miała gmina Makw. Można było także skorzystać z wielu materiałw promujących gminę. Jak zawsze swj kram z dynami ozdobnymi miał Grażyna Stasiak, ktra co raz zadziwia swoimi eksperymentami z tymi roślinami, co jest następnie widoczne i podziwiane przez ludzi. Przy stoisku gminy Słupia skromnie, lecz wdzięcznie prezentowały się gimnazjalistki z gimnazjum w Słupi, ktre metodą de coupage stroją butelki, słoiki i robią koszyczki z gazet. Wszystko to pięknie wygląda, a uczą się tej trudnej sztuki na warsztatach w gminnej bibliotece.Więcej o gminach na Święcie w najbliższym (19.09) wydaniu Głosu Skierniewic i Okolicy.Tekst i fot. mn

Hasło tegorocznego Skierniewickiego Święta Owoców Kwiatów i Warzyw „Cztery żywioły” widoczne było podczas parady szkół. Na szczęście żywioł „woda” nie dał się nam we znaki, chociaż deszcz wisiał w powietrzu.

Dlatego, tym barwniej i tym weselej przemaszerowali w paradzie uczniowie szkół gminnych gminy Maków (tutaj także zobaczyliśmy uczniów szkoły podstawowej w Makowie przebranych w różne owady, ale dominowała biedronka, która jest logo gminy „uśmiechnięta biedronka”). Nie zabrakło także orkiestry dętej i towarzyszącej jej grupy paradnej. Ale się zrobiło niebiesko! Żywioł „woda” zbliżył się do głównej sceny w Rynku, to przeszli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Winnej Górze w gminie Słupia. Szkoła w Lniśnie, gmina Godzianów pokazała dorodne, kolorowe kwiaty, tak byli oczywiście przebrani uczniowie. Przemaszerowała grając młodzieżowa orkiestra dęta z Godzianowa pod batutą Sławomira Trochonowicza. Gmina Bolimów, to żywioł „ogień”. Agresywny czerwony kolor, nie było wątpliwości, że zbliża się grupa ogniowa. Na stoiskach  gmin królowały panie z kół gospodyń wiejskich. Prześcigały się w potrawach wiejskich i różnych napojach. Ciasta były także wspaniałe i w wielkim wyborze. Stoisko gminy Bolimów wzbogacone było o materiały promocyjne, których ona ma duży wybór (jest coraz lepsza oferta turystyczna) oraz wyroby pracowni ceramicznej rodziny Konopczyńskich i kwiaty z bibuły, które powstają w tamtejszym domu kultury. Osobne stoisko miało KGW „Stowarzyszenie Dolina Rzeki Rawki” także z dużą ofertą kulinarną. Podobnie poszerzoną ofertę miała gmina Maków. Można było także skorzystać z wielu materiałów promujących gminę. Jak zawsze swój kram z dynami ozdobnymi miał Grażyna Stasiak, która co raz zadziwia swoimi eksperymentami z tymi roślinami, co jest następnie widoczne i podziwiane przez ludzi. Przy stoisku gminy Słupia skromnie, lecz wdzięcznie prezentowały się gimnazjalistki z gimnazjum w Słupi, które metodą de coupage stroją butelki, słoiki i robią koszyczki z gazet. Wszystko to pięknie wygląda, a uczą się tej trudnej sztuki na warsztatach w gminnej bibliotece.

Więcej o gminach na Święcie w najbliższym (19.09) wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy”.
Tekst i fot. mn    

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Dziewiątka najlepsza pod koszami

Czworo pływaków UKS Nawa w szerokiej Kadrze...

14-latek otrzymał nadzór kuratora

11-letnia dziewczyna postrzelona pod Skierniewicami

Skierniewicki browar Strakacza ożyje w piwnicy

20. Kolędowanie w gminie Głuchów

Blisko 13 500 złotych dla Natalii

Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Izu Ugonoh gościem w Academii Gorila