To, co wielu gości przyciąga na Święto i czym niewątpliwie Skierniewice mogą się pochwalić każdego roku podczas dwch wrześniowych dni są wystawy z kwiatami, owocami i warzywami w roli głwnej. W tym roku znw zachwyciły.Największą wystawę kwiatowo-owocowo-warzywną przygotowaną przez Instytut Ogrodnictwa można było oglądać na hali przy ulicy Pomologicznej. Oparta na czterokolorowym logo Instytutu Ogrodnictwa zbiegła się z czterema żywiołami hasłem przewodnim tegorocznego Święta. Oryginalne kompozycje kwiatowe, mozaiki z owocw i warzyw robiły na odwiedzających ogromne wrażenie.- Wykorzystaliśmy pomysły własne, ale sugerowaliśmy się też trendami modowymi panującymi obecnie we florystyce, za ktrymi staramy się podążać tłumaczy Barbara Michalczuk z Instytutu Ogrodnictwa. Ponadto pokazaliśmy, że każdy może ułożyć podobne kwiatowe kompozycje czy bukiety z wykorzystaniem owocw i warzyw - dodaje.Podczas wystawy nie mogło zabraknąć akcentu poświęconego profesorowi Szczepanowi Pieniążkowi, wybitnemu sadownikowi i wspłtwrcy Instytutu Sadownictwa w Skierniewicach. W rocznicę 100-lecia jego urodzin (przypadającą w grudniu tego roku), w wystawę wkomponowana została wyspa poświęcona postaci naukowca.Ponadto Instytut, wzorem roku ubiegłego, w Osadzie Pałacowej przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przygotował niespodziankę dla dzieci fundując atrakcję w postaci zabaw i eksperymentw z wykorzystaniem kwiatw, owocw i warzyw (czytaj więcej: Festiwal Nauki w Osadzie Pałacowej). Ciekawą wystawę kompozycji kwiatw i aranżacji ogrodowych z wykorzystaniem eksponatw związanych z pszczelarstwem, przez dwa dni można było oglądać w holu Młodzieżowego Centrum Kultury. Doznania wizualne warto było uzupełnić wiedzą z dziedziny pszczelarstwa. Prelekcji i porad dotyczących hodowli pszczł i produkcji miodu udzielał Wojciech Pruszkowski, pszczelarz z Zalesia pod Skierniewicami.Poprowadził on warsztaty życie rodziny pszczelej, porady, konsultacje nie tylko dla dzieci.Na jego mini wystawie można było zobaczyć stare i nowoczesne ule, a także inne narzędzia wykorzystywane przy wytwarzaniu miodu, zarwno dawniej używane w pszczelarstwie jak i obecnie. Spotkanie z pszczelarzem zakończyło się konkursem dla najmłodszych. Jak nazywa się domek dla pszczł, ktra pszczoła jest w ulu najważniejsza, kim byli bartnicy, z czego pszczoły budują plastry miodu na te i inne pytania dzieci odpowiadały bezbłędnie. Udowodniły, że pszczelarstwo nie jest im obce.Głębiej, w galerii obok pracowni plastycznej, MCK zapraszał na malarską wystawę Świętokrzyska Toskania. Prezentowane obrazy były efektem wyjazdu wakacyjnego. Powstały w miejscowości Krajno koło Kielc pod okiem Anny Pokory, artysty plastyka z MCK.Tekst i fot. jm

To, co wielu gości przyciąga na Święto i czym niewątpliwie Skierniewice mogą się pochwalić każdego roku podczas dwóch wrześniowych dni są wystawy z kwiatami, owocami i warzywami w roli głównej. W tym roku znów zachwyciły.

Największą wystawę kwiatowo-owocowo-warzywną przygotowaną przez Instytut Ogrodnictwa można było oglądać na hali przy ulicy Pomologicznej. Oparta na czterokolorowym logo Instytutu Ogrodnictwa zbiegła się z czterema żywiołami – hasłem przewodnim tegorocznego Święta. Oryginalne kompozycje kwiatowe, mozaiki z owoców i warzyw robiły na odwiedzających ogromne wrażenie.
 - Wykorzystaliśmy pomysły własne, ale sugerowaliśmy się też trendami modowymi panującymi obecnie we florystyce, za którymi staramy się podążać – tłumaczy Barbara Michalczuk z Instytutu Ogrodnictwa. – Ponadto pokazaliśmy, że każdy może ułożyć podobne kwiatowe kompozycje czy bukiety z wykorzystaniem owoców i warzyw - dodaje.

Podczas wystawy nie mogło zabraknąć akcentu poświęconego profesorowi Szczepanowi Pieniążkowi, wybitnemu sadownikowi i współtwórcy Instytutu Sadownictwa w Skierniewicach. W rocznicę 100-lecia jego urodzin (przypadającą w grudniu tego roku), w wystawę wkomponowana została wyspa poświęcona postaci naukowca.
Ponadto Instytut, wzorem roku ubiegłego, w Osadzie Pałacowej przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przygotował niespodziankę dla dzieci fundując atrakcję w postaci zabaw i eksperymentów z wykorzystaniem kwiatów, owoców i warzyw (czytaj więcej: Festiwal Nauki w Osadzie Pałacowej).
Ciekawą wystawę kompozycji kwiatów i aranżacji ogrodowych z wykorzystaniem eksponatów związanych z pszczelarstwem, przez dwa dni można było oglądać w holu Młodzieżowego Centrum Kultury. Doznania wizualne warto było uzupełnić wiedzą z dziedziny pszczelarstwa. Prelekcji i porad dotyczących hodowli pszczół i produkcji miodu udzielał Wojciech Pruszkowski, pszczelarz z Zalesia pod Skierniewicami.
Poprowadził on warsztaty – życie rodziny pszczelej, porady, konsultacje nie tylko dla dzieci.
Na jego mini wystawie można było zobaczyć stare i nowoczesne ule, a także inne narzędzia wykorzystywane przy wytwarzaniu miodu, zarówno dawniej używane w pszczelarstwie jak i obecnie. Spotkanie z pszczelarzem zakończyło się konkursem dla najmłodszych. Jak nazywa się domek dla pszczół, która pszczoła jest w ulu najważniejsza, kim byli bartnicy, z czego pszczoły budują plastry miodu – na te i inne pytania dzieci odpowiadały bezbłędnie. Udowodniły, że pszczelarstwo nie jest im obce.
Głębiej, w galerii obok pracowni plastycznej, MCK zapraszał na malarską wystawę „Świętokrzyska Toskania”. Prezentowane obrazy były efektem wyjazdu wakacyjnego. Powstały w miejscowości Krajno koło Kielc pod okiem Anny Pokory, artysty plastyka z MCK.
Tekst i fot. jm

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Dziewiątka najlepsza pod koszami

Czworo pływaków UKS Nawa w szerokiej Kadrze...

14-latek otrzymał nadzór kuratora

11-letnia dziewczyna postrzelona pod Skierniewicami

Skierniewicki browar Strakacza ożyje w piwnicy

20. Kolędowanie w gminie Głuchów

Blisko 13 500 złotych dla Natalii

Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Izu Ugonoh gościem w Academii Gorila