Nowa organizacja ruchu w centrum miasta – można swobodnie objechać rynek wokół


Komisja ruchu drogowego zatwierdziła nową organizację ruchu w centrum miasta. Kierowcy mogą swobodnie poruszać się wokół centralnego placu miasta.


Samorząd przychylił się do wniosku przedsiębiorców, zniknął więc z rynku nakaz skrętu w ulicę Senatorską oraz  nakaz skrętu w ulicę Okurzałego.
– Brak możliwości objechania rynku stwarzał wiele problemów, na co zwracali uwagę przedsiębiorcy prowadzący działalność w rynku, domagający się swobodnego ruchu wokół głównego placu miasta. Możliwość wjechania w rynek z ulicy Batorego znacznie usprawnia ruch zwłaszcza w dni handlowe – komentuje Krzysztof Jażdżyk, prezydenta miasta.

Temat płatnego parkowania w centrum wydaje się postulatem, który dziś nie ma swojego rzecznika. Parkometry stoją wyłączone, jak przekonują urzędnicy, do momentu gdy ich ponowne uruchomienie będzie konieczne. Czytaj – gdy nie uda się dalej zachować podstawowej roli centralnego placu miasta, a ten zamieni się w parking.
anw

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1127 sekundy