W poniedziałek, 1 września, mija 75. rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę. Z tej okazji w niedzielę (31 sierpnia) w Skierniewicach odbyły się wyjątkowe obchody upamiętniające tamte wydarzenia. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 17 złożeniem kwiatw na skwerze inwalidw wojennych. Następnie wszyscy przenieśli się na cmentarz św. Jzefa, gdzie na grobach bohaterw wojennych i pod pomnikiem Szaroszeregowcw złożono kwiaty i zapalono znicze. Kolejnym puntem programu była msza św. w kościele św. Jakuba Apostoła w intencji ofiar tamtych dni. Zwieńczeniem skierniewickich uroczystości jest natomiast inscenizacja historyczna na Rynku przed Ratuszem. Skierniewicki Wrzesień rozpoczął się o godzinie 19.30 i przybliża wydarzenia sprzed 75 lat, kiedy nasze miasto zostało zbombardowane. Nie brakuje efektownych pokazw pirotechnicznych, sprzętu wojskowego, strojw historycznych oraz wyjątkowego klimatu sprzed 1939 roku. Fotorelacja z tego wydarzenia już niebawem na stronie www.eglos.pl

W poniedziałek, 1 września, mija 75. rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę. Z tej okazji w niedzielę (31 sierpnia) w Skierniewicach odbyły się wyjątkowe obchody upamiętniające tamte wydarzenia.   

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 17 złożeniem kwiatów na skwerze inwalidów wojennych. Następnie wszyscy przenieśli się na cmentarz św. Józefa, gdzie na grobach bohaterów wojennych i pod pomnikiem Szaroszeregowców złożono kwiaty i zapalono znicze. Kolejnym puntem programu była msza św. w kościele św. Jakuba Apostoła w intencji ofiar tamtych dni.

Zwieńczeniem skierniewickich uroczystości jest natomiast inscenizacja historyczna na Rynku przed Ratuszem. „Skierniewicki Wrzesień” rozpoczął się o godzinie 19.30 i przybliża wydarzenia sprzed 75 lat, kiedy nasze miasto zostało zbombardowane. Nie brakuje efektownych pokazów pirotechnicznych, sprzętu wojskowego, strojów historycznych oraz wyjątkowego klimatu sprzed 1939 roku.

Fotorelacja z tego wydarzenia już niebawem na stronie www.eglos.pl

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Pościg ulicami Skierniewic

Ochłoda w cieniu tropików

Ważą się losy Dariusza Guzka. Kiedy będą...

Gospodarz stratowany przez byka nie żyje

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Nowa inwestycja zmieni oblicze regionu