Urodził się 18 maja 1920 w Wadowicach. Gdyby żył, obchodziłby w miniony poniedziałek 95. urodziny. O Świętym Janie Pawle II pamiętała społeczność Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach. Podczas okolicznościowego spotkania w szkole, 18 maja, młodzież wspominała Wielkiego Polaka.Pamięć o Janie Pawle II uczczono recytując poezję i śpiewając piosenki do tekstw Karola Wojtyły. Wysłuchano także fragmentu książki Pawła Zuchniewicza Pamiętnik papieskiego Anioła, ktry przenisł na chwilę zgromadzonych 95 lat wstecz. Ważnym momentem spotkania było świadectwo Anny i Jana Koczywąs z Michowic, ktrzy podzielili się z gimnazjalistami bolesnym doświadczeniem, jakim była tragedia rodzinna, a za wstawiennictwem papieża doświadczyli cudownego uzdrowienia. Ponadto spotkanie było okazją do wręczenia nagrd laureatom X edycji powiatowego konkursu plastycznego poświęconego pamięci Jana Pawła II pod hasłem Pamięć jest po to, by trwała obecność (Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 2 kwietnia w 10. rocznicę śmierci papieża). Tematem tegorocznej edycji było dzieciństwo Karola Wojtyły. Nadesłano niemal sto prac uczniw ze Skierniewic i powiatu, a nawet spoza jego granic, dołączyły bowiem gimnazja z Łyszkowic i Kutna. Najlepsze prace nagrodzono. Dwie pierwsze nagrody zostały w Skierniewicach. Otrzymały je uczennice Gimnazjum nr 3 - Łucja Miłosz i Maria Białogłowy. Organizatorem konkursu była Jolanta Świderek, nauczycielka religii w Gimnazjum nr 3. Patronat honorowy nad konkursem objął prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk oraz biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba, zaś patronat medialny Głos Skierniewic i Okolicy. Tekst i fot. jmX Powiatowy Konkurs Plastyczny Pamięć jest po to, by trwała obecność rozstrzygnięcieI miejsce Maria Białogłowy (Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach)I miejsce - Łucja Miłosz (Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach)II miejsce Aleksandra Walczak (Gimnazjum nr 2 w Kutnie)III miejsce Martyna Piotrowska (Gimnazjum św. Wojciecha w Makowie)Wyrżnienia:Klaudia Badzyńska (Gimnazjum nr 2 w Kutnie)Natalia Chadamik (Gimnazjum Klasyczne w Skierniewicach)Julia Hałat (Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach)Bartosz Niedziłka (Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach)Zuzanna Adamiec (Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach)Bartosz Wawrzyńczak (Gimnazjum w Łyszkowicach)Patrycja Pieta (Publiczne Gimnazjum w Głuchowie)Patrycja Sobl (Gimnazjum św. Wojciecha w Makowie)Piotr Troszczyński (Komenda OHP w Skierniewicach)Aleksandra Sulma (Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach)

Urodził się 18 maja 1920 w Wadowicach. Gdyby żył, obchodziłby w miniony poniedziałek 95. urodziny. O Świętym Janie Pawle II pamiętała społeczność Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach. Podczas okolicznościowego spotkania w szkole, 18 maja, młodzież wspominała Wielkiego Polaka.

Pamięć o Janie Pawle II uczczono recytując poezję i śpiewając piosenki do tekstów Karola Wojtyły. Wysłuchano także fragmentu książki Pawła Zuchniewicza „Pamiętnik papieskiego Anioła”, który przeniósł na chwilę zgromadzonych 95 lat wstecz. Ważnym momentem spotkania było świadectwo Anny i Jana Koczywąs z Michowic, którzy podzielili się z gimnazjalistami bolesnym doświadczeniem, jakim była tragedia rodzinna, a za wstawiennictwem papieża doświadczyli cudownego uzdrowienia. Ponadto spotkanie było okazją do wręczenia nagród laureatom X edycji powiatowego konkursu plastycznego poświęconego pamięci Jana Pawła II pod hasłem „Pamięć jest po to, by trwała obecność” (Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 2 kwietnia w 10. rocznicę śmierci papieża). Tematem tegorocznej edycji było dzieciństwo Karola Wojtyły. Nadesłano niemal sto prac uczniów ze Skierniewic i powiatu, a nawet spoza jego granic, dołączyły bowiem gimnazja z Łyszkowic i Kutna. Najlepsze prace nagrodzono. Dwie pierwsze nagrody zostały w Skierniewicach. Otrzymały je uczennice Gimnazjum nr 3 - Łucja Miłosz i Maria Białogłowy.

Organizatorem konkursu była Jolanta Świderek, nauczycielka religii w Gimnazjum nr 3. Patronat honorowy nad konkursem objął prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk oraz biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba, zaś patronat medialny „Głos Skierniewic i Okolicy”. Tekst i fot. jm

X Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pamięć jest po to, by trwała obecność” – rozstrzygnięcie


I miejsce – Maria Białogłowy (Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach)
I miejsce  - Łucja Miłosz (Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach)
II miejsce – Aleksandra Walczak (Gimnazjum nr 2 w Kutnie)
III miejsce – Martyna Piotrowska (Gimnazjum św. Wojciecha w Makowie)

Wyróżnienia:
Klaudia Badzyńska (Gimnazjum nr 2 w Kutnie)
Natalia Chadamik (Gimnazjum Klasyczne w Skierniewicach)
Julia Hałat (Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach)
Bartosz Niedziółka (Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach)
Zuzanna Adamiec (Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach)
Bartosz Wawrzyńczak (Gimnazjum w Łyszkowicach)
Patrycja Pieta (Publiczne Gimnazjum w Głuchowie)
Patrycja Soból (Gimnazjum św. Wojciecha w Makowie)
Piotr Troszczyński (Komenda OHP w Skierniewicach)
Aleksandra Sulma (Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach)

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rzadziej chorujemy

Unia z pucharem wojewódzkim!

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...

Dziś finał! Unia sięgnie po piąte trofeum w...

Sędziowała Słowacji i Serbii oraz w finale...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...