W skierniewickim DKF Eroica działającym przy MOK Kinoteatrze Polonez w Skierniewicach, 9 czerwca widzowie obejrzeli film Tu jest kino, dokument o kinach w wojewdztwie łdzkim, w tym także o skierniewickich. W filmie zaprezentowana została działalność Kinoteatru Polonez, wspomniano też o kinach działających w naszym mieście przed wojną. Poza skierniewickim Polonezem produkcja przybliża działalność kin w Łodzi, Łowiczu, Radomsku i Bełchatowie. Film został zrealizowany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Będzie go można rwnież obejrzeć podczas filmowego weekendu w Skierniewicach zaplanowanego na pierwsze dni lipca. Następnie widzowie zobaczyli film w reżyserii Tsai Ming Lianga Wędrwka na Zachd (prod. Francja, Tajwan 2014). Ten poprzedzony był prelekcja Marcina Fabijańskiego. A już w kolejnym DKF Eroica, 16 czerwca o godz. 19.30 wyświetlony zostanie film Przeboje i Oldboje (prod. Czechy, czas 115 min., scenariusz i reżyseria Alice Nellis, film nagrodzony przez publiczność podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach 2013). Seans poprzedzony będzie prelekcją o kinie czeskim, ktrą wygłosi Grzegorz Pieńkowski, przewodniczący Polskiej Federacji DKF. Bilet 12 zł.OPIS Przeboje i Oldboje to ciepła, pełna humoru opowieść o męskiej przyjaźni, sławie i jej przemijaniu,miłości do muzyki, radości koncertowania na żywo, o zmaganiu się ze zwykłą codziennością w dojrzałym wieku. W życiu nigdy nie jest za pźno na rock and rolla! Tekst i fot. jm

W skierniewickim DKF „Eroica” działającym przy MOK Kinoteatrze Polonez w Skierniewicach, 9 czerwca widzowie obejrzeli film „Tu jest kino”, dokument o kinach w województwie łódzkim, w tym także o skierniewickich.
 
W filmie zaprezentowana została działalność Kinoteatru Polonez, wspomniano też o kinach działających w naszym mieście przed wojną. Poza skierniewickim Polonezem produkcja przybliża działalność kin w Łodzi, Łowiczu, Radomsku i Bełchatowie.

Film został zrealizowany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Będzie go można również obejrzeć podczas filmowego weekendu w Skierniewicach zaplanowanego na pierwsze dni lipca.

Następnie widzowie zobaczyli film w reżyserii Tsai Ming Lianga „Wędrówka na Zachód” (prod. Francja, Tajwan 2014). Ten poprzedzony był prelekcja Marcina Fabijańskiego.

A już w kolejnym DKF „Eroica”, 16 czerwca o godz. 19.30 wyświetlony zostanie film „Przeboje i Oldboje” (prod. Czechy, czas 115 min., scenariusz i reżyseria Alice Nellis, film nagrodzony przez publiczność podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach 2013). Seans poprzedzony będzie prelekcją o kinie czeskim, którą wygłosi Grzegorz Pieńkowski, przewodniczący Polskiej Federacji DKF. Bilet 12 zł.

OPIS „Przeboje i Oldboje” to ciepła, pełna humoru opowieść o męskiej przyjaźni, sławie i jej przemijaniu, miłości do muzyki, radości koncertowania na żywo, o zmaganiu się ze zwykłą codziennością w dojrzałym wieku. W życiu nigdy nie jest za późno na rock and rolla! Tekst i fot. jm

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rodzinny piknik w Przedszkolu numer 8 w...

Truskawki pożegnały się z Przedszkolem numer 3 w...

Pierwszy ślub w plenerze w historii jeżowskiego...

Skierniewiccy harcerze zapraszają na świętowanie...

Dzięki jego zwycięstwu w konkursie, w szkole...

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Budowa boiska z konfliktem w tle

Rzadziej chorujemy