Tradycyjnie 1 sierpnia z parafii św. Jakuba w Skierniewicach wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach Klasztornych. Trud pielgrzymowania podjęło w tym roku około 250 pątnikw ze wszystkich skierniewickich parafii. Przewodził im ks. Rafał Banasiak, wikariusz z parafii św. Jakuba. Pielgrzymw odwiedziliśmy podczas pierwszego odpoczynku w lesie za osiedlem Rawka.Skierniewiczanie, a także pielgrzymi z Łowicza, Sochaczewa, Żyrardowa, Błonia przybyli przed cudowny obraz Świętej Rodziny w miedniewickim sanktuarium, aby ofiarować swoje intencje, a także oddać hołd poległym w Powstaniu Warsz wskim. Wieczorna msza św. dla pielgrzymw połączona była bowiem z Apelem poległych.Głwne uroczystości odpustowe w Miedniewicach Klasztornych odbędą się 2 sierpnia. Rozpoczną się mszą św. odpustową z procesją o godz. 12. Tekst i fot. jm

Tradycyjnie 1 sierpnia z parafii św. Jakuba w Skierniewicach wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach Klasztornych. Trud pielgrzymowania podjęło w tym roku około 250 pątników ze wszystkich skierniewickich parafii. Przewodził im ks. Rafał Banasiak, wikariusz z parafii św. Jakuba. Pielgrzymów odwiedziliśmy podczas pierwszego odpoczynku w lesie za osiedlem Rawka.

Skierniewiczanie, a także pielgrzymi z Łowicza, Sochaczewa, Żyrardowa, Błonia przybyli przed cudowny obraz Świętej Rodziny w miedniewickim sanktuarium, aby ofiarować swoje intencje, a także oddać hołd poległym w Powstaniu Warsz

wskim. Wieczorna msza św. dla pielgrzymów połączona była bowiem z Apelem poległych.
Główne uroczystości odpustowe w Miedniewicach Klasztornych odbędą się 2 sierpnia. Rozpoczną się mszą św. odpustową z procesją o godz. 12.

Tekst i fot. jm

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rzadziej chorujemy

Unia z pucharem wojewódzkim!

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...

Dziś finał! Unia sięgnie po piąte trofeum w...

Sędziowała Słowacji i Serbii oraz w finale...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...