Firma przekonuje, że rowery zostały przystosowane, żeby funkcjonować przez zimę. Serwisujemy je na bieżąco, warunki zimowe im nie zaszkodzą. Jeżeli któryś z nich zostanie uszkodzony, będzie wymieniony, bo przez cały czas trwania kontraktu musimy zapewnić skierniewiczanom dostęp do 72 rowerów.

Firma przekonuje, że rowery zostały przystosowane, żeby funkcjonować przez zimę. Serwisujemy je na bieżąco, warunki zimowe im nie zaszkodzą. Jeżeli któryś z nich zostanie uszkodzony, będzie wymieniony, bo przez cały czas trwania kontraktu musimy zapewnić skierniewiczanom dostęp do 72 rowerów. (Sławomir Burzyński)

Skierniewiczanie pytają, dlaczego rowery miejskie nie zostały na zimę sprzątnięte, tylko zostawione na ulicach miasta, gdzie są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Rowerowe Łódzkie to projekt roweru miejskiego w 10 miastach województwa łódzkiego, który ruszył pod koniec listopada. W Skierniewicach w ramach tego projektu wybudowano 9 stacji rowerowych, gdzie w stojakach parkują 72 jednoślady.

Skierniewiczan niepokoi, że nowe rowery pozostawiono na ulicach na zimę. Zastanawiają się, czy wiosną będą się nadawały do jazdy. Na przykład w Łodzi system publicznych jednośladów działa od marca do listopada, rowery na zimę są chowane.

Firma Nextbike Polska, odpowiedzialna za miejskie rowery w ramach projektu Rowerowe Łódzkie, uspokaja.

– Jest to nasz pierwszy w Polsce całoroczny system rowerów publicznych i również z ciekawością go obserwujemy – przyznaje Marek Pogorzelski z Nextbike Polska. – Te rowery, także w Skierniewicach, zostały przystosowane, żeby funkcjonować przez zimę. Serwisujemy je na bieżąco, warunki zimowe im nie zaszkodzą. Jeżeli któryś z nich zostanie uszkodzony, będzie wymieniony, bo przez cały czas trwania kontraktu musimy zapewnić skierniewiczanom dostęp do 72 rowerów.

Jak dodaje, nie tylko zimą warunki pogodowe bywają dla rowerów niekorzystne. W całym województwie, gdzie system działa w 10 miastach i obejmuje 125 stacji rowerowych z ponad tysiącem jednośladów, od momentu jego uruchomienia zanotowano ponad 4 tysiące wypożyczeń. W systemie zarejestrowało się 2 tysiące użytkowników. W Skierniewicach rowery wypożyczane są, jak do tej pory, sporadycznie.

– Poważniejszych dewastacji rowerów nie odnotowaliśmy – mówi Marek Pogorzelski.

burz

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Skierniewicki Plener Filmowy: kino objazdowe...

O Benedykcie Herbeście i kolonii akademickiej w...

Pościg ulicami Skierniewic

Ochłoda w cieniu tropików

Białe czepki i wielkie emocje: uroczystość w...

Rower rządzi!

Wakacyjna Przygoda w Parku Wodnym Suntago!

Amfetamina znaleziona w lodówce i piwnicy

Biblioteka ma swoją łąkę kwietną