oświata

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 stycznia 2019 | 09:22

Interaktywne zajęcia – gry, zagadki, piosenki czekały na najmłodszych w Przedszkolu Małych Odkrywców (9.01). Placówka przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Kolejowe ABC”, organizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego.

Kampania „Kolejowe ABC” ma na celu wdrożenie bezpiecznych zachowań w okolicach dworców i przejazdów kolejowych.

– W mieście mamy kilka przejazdów kolejowych, więc wdrażanie zasad bezpiecznego zachowania jest jak najbardziej wskazane. Mali odkrywcy są ciekawi świata, chcą wszystko wiedzieć, a my staramy się im dostarczać jak najwięcej tych bodźców – mówi Bożena Łukasik, dyrektor Przedszkola Małych Odkrywców.

Zajęcia z wykorzystaniem mnóstwa atrakcyjnych pomocy dydaktycznych przeprowadziły: Natalia Krapacz, Klaudia Dorocka i Aleksandra Jędrzejewska.

– Przyjechałyśmy do Skierniewic, żeby rozmawiać, bawić się z dziećmi i w przystępnej formie opowiedzieć maluchom o zachowaniu bezpieczeństwa na obszarach kolejowych – podkreślają edukatorki.

Kampania „Kolejowe ABC” współfinansowana jest ze środków unijnych. Miała swój początek w 2017 r. Dotychczas udało się ją przeprowadzić w około 100 przedszkolach. W całym projekcie (do 2020 r.) weźmie udział około 500 placówek. W ten sposób przeszkolonych zostanie około 15 tysięcy dzieci.

Tekst i fot. Joanna Młynarczyk

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2676 sekundy