– Wdrożenie systemu ułatwi pracę także przewoźnikowi, który od teraz ma wiedzę o bieżącym położeniu wszystkich autobusów wraz z informacją o odchyleniu w stosunku do rozkładu jazdy – mówi Wojciech Rzepniewski

– Wdrożenie systemu ułatwi pracę także przewoźnikowi, który od teraz ma wiedzę o bieżącym położeniu wszystkich autobusów wraz z informacją o odchyleniu w stosunku do rozkładu jazdy – mówi Wojciech Rzepniewski (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Spółka MZK uruchomiła system dynamicznej informacji pasażerskiej. Aplikacja na smartfony, wyświetlacze ledowe na przystankach sfinansowane zostały z funduszy unijnych.

– Same tablice na przystankach to tylko drobny element systemu. Wszystko znajduje się w wirtualnej chmurze, zaznaczam chmurze bezpiecznej, nie zdarzył się jeszcze atak hakerski na podobny system – mówi Winicjusz Nowak, prezes MZK w Skierniewicach.

Wojciech Rzepniewski, dyrektor w spółce, która przygotowała system dynamicznej informacji pasażerskiej podczas prezentacji mówił: – Z przyjemnością mogę ogłosić, że w piątek, 25 stycznia uruchomiliśmy system. Jednym z jego elementów są tablice przystankowe, na które już mieszkańcy zwracają uwagę. Te, prócz informacji o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów mają możliwość wyświetlania tzw. komunikatów pasażerskich, skierowanych do stojących na przystanku osób.

 

Komunikaty edytowane są przez dyspozytora, mogą być online, w dowolnej treści wpuszczane na tablicę.

Z uruchomionego systemu można korzystać odwiedzając stronę internetową skierniewice.kiedyprzyjedzie.pl. W oknie wyszukiwania, w zakładce „przystanki” należy wpisać nazwę żądanego przystanku, jego numer lub też wskazać go na mapie. Po kliknięciu otrzymujemy informację o czasie pozostałym do najbliższych odjazdów. Pojawiająca się obok kolumny z minutami ikona oznacza, że mamy do czynienia z prognozą, uwzględniającą ewentualne opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. Aktualizacja danych odbywa się automatycznie co 15 sekund. W drugiej z zakładek można z kolei znaleźć teoretyczny rozkład jazdy w rozbiciu na tabliczki przystankowe dla linii odjeżdżających z przystanku na dowolnie wybrany dzień.

 

System to także aplikacja mobilna z uproszczonym interfejsem, ułatwiającej dostęp do serwisu przy pomocy telefonów komórkowych oraz innych urządzeń przenośnych (wersja mobilna uruchamia się domyślnie po otwarciu strony w telefonie).


Użytkownik serwisu po wybraniu przycisku „Znajdź przystanek” zostaje przekierowany do strony zawierającej panel wyszukiwarki oraz listę wybranych przystanków. Po wprowadzeniu nazwy lub numeru przystanku ukazuje się tabela prognoz odjazdów.

Instalując na telefonie aplikacje mobilne, dostępne dla telefonów komórkowych i wysyłając SMS o treści: pl.kp.skierniewice. pod numer specjalny: 70711 sms o np. treści: pl.kp.skieniewice.121 (dla przystanku JAGIELLOŃSKA/STAROSTWO) otrzyma dane dotyczące czasu przyjazdów. Numery przystanków będą dostępne w serwisie internetowym. Koszt SMS Premium jest stały, niezależny od operatora i wynosi 62 grosze.

System kiedyPrzyjedzie.pl współpracuje również z tablicami informującymi o najbliższych odjazdach w czasie rzeczywistym, które zostały zainstalowane na sześciu skierniewickich przystankach autobusowych.

 

 

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Rzadziej chorujemy

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Vinyl Market: pierwsza giełda płytowa w...

Klasyka anime w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

„Dobrze, że Was mam”: efekt całorocznej pracy...