Trzech kandydatów na dyrektora szpitala w Skierniewicach

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Trzy oferty wpłynęły na konkurs. Do końca marca powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora. O posadę ubiegają się Małgorzata Majer, aktualnie pełniąca obowiązki dyrektor; Jacek Kaniewski, aktualnie dyrektor szpitala w Łowiczu oraz Dagmara Bednarek, związana ze szpitalem im. Kopernika w Łodzi.

W grudniu 2018 roku urząd marszałkowski ogłosił konkurs na głównego zarządzającego WSZ w Skierniewicach. Z końcem stycznia minął termin przyjmowania zgłoszeń. Wpłynęły trzy oferty.

We wrześniu 2018 roku, po rezygnacji z funkcji Eugeniusza Furmana, obowiązki powierzono Małgorzacie Majer. Wcześniej menadżer  kierowała między innymi Szpitalem im. dr Władysława Biegańskiego w Łodzi i Szpitalem Specjalistycznym w Brzezinach.

W minionych latach o etat starało się nawet kilkunastu kandydatów.

Zarząd wobec kandydata postawił wymóg minimum 5 lat pracy na stanowisku kierowniczym, albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i najmniej trzyletni staż pracy. Przed menadżerem postawiono podstawowe zadanie – powstrzymać dalsze zadłużanie szpitala, przeprowadzenie niezbędnych inwestycji w infrastrukturę. To na początek. Dziś szpital ogranicza liczbę łóżek (interna), musi sprostać wymogom związanym z zatrudnieniem pielęgniarek, a także rozwiązać problemy lokalowe skutkujące m.in. decyzją Sanepidu, mogącą skutkować zamknięciem ortopedii. Lista problemów jest dużo dłuższa. Tyle, że szpital w Skierniewicach funkcjonuje w tej samej rzeczywistości, co podobne instytucje, które z trudem utrzymują się na powierzchni.

Niewykluczone, że zanim poznamy nazwisko dyrektora szpitala, wcześniej umowę podpisze jego zastępca. Urząd marszałkowski ogłosił w styczniu konkurs na stanowisko. Dr Tadeusz Bujnowski odszedł jesienią minionego roku na emeryturę, obowiązki dyrektor ds. medycznych, przejął chirurg dr Tomasz Sobczykiewicz.

 

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Rzadziej chorujemy

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Bohaterowie powieści Bolesława Prusa pojawili...

Skierniewiccy ósmoklasiści symbolicznie żegnają...

,,Bravissimo" Cyrku Safari w Skierniewicach !

Vinyl Market: pierwsza giełda płytowa w...

Klasyka anime w Dyskusyjnym Klubie Filmowym...

„Dobrze, że Was mam”: efekt całorocznej pracy...