Nie zamierzamy pobierać opłat za odcinek autostrady A2 miedzy Warszawą i Łodzią – zapewnił Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury

Nie zamierzamy pobierać opłat za odcinek autostrady A2 miedzy Warszawą i Łodzią – zapewnił Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury (fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

Trasa przewidziana ma zapewnić komfortowe połączenie z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Przejechania trasy poszerzonej o jeden pas – jak wynika z deklaracji ministerstwa infrastruktury – nie będzie wiązało się z opłatami. Infrastruktura przed Warszawą zostanie rozebrana.

Przy okazji rozbudowy o swoje interesy próbują zadbać lokalne samorządy. Władze Bolimowa konsekwentnie przekonują, ze trasa skazała ten region na gospodarczy niebyt. Stanisław Linart w publicznych deklaracjach utrzymuje nawet, ze gotów jest samodzielnie wystarać się o sfinansowanie budowy na wysokości Bolimowa zjazdu autostradowego.

Ministerstwo infrastruktury na razie nie wyklucza realizacji inwestycji.

Pod koniec ubiegłego roku drogowcy ogłosili natomiast przetargi na poszerzenie autostrady A2 z Warszawy do Łodzi. Rozbudowa obejmie cały odcinek autostrady A2 z Łodzi do Konotopy pod Warszawą (ok. 90 km). Inwestycja polegać będzie na dobudowie trzeciego pasa ruchu od węzła Łódź Północ do węzła Pruszków, a na odcinku węzeł Pruszków – węzeł Konotopa czwartego pasa ruchu.

– Mam dobrą wiadomość dla mieszkańców Warszawy i Łodzi i osób, które w przyszłości będą podróżować do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Nie zamierzamy pobierać opłat za odcinek autostrady A2 miedzy Warszawą i Łodzią – zapewnił Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury. – Traktujemy to jako inwestycję, odbieramy ją w podatkach, w CIT, korzystając z rozwoju naszej gospodarki – dodał.

Przypomnijmy, że autostrada A2 została otwarta w maju 2012 r. GDDKiA deklaruje, że od strony formalnej inwestycja poszerzenia już niewydolnej trasy jest prosta: rezerwa terenowa pod trzeci pas jest, obiekty mostowe są dostosowane do trzeciego pasa, a decyzja środowiskowa przewidywała jego dobudowę.

Ze wstępnych szacunków wynika, że prace przygotowawcze wyniosą około 7 mln zł i potrwają do 2021 roku. Budowa dodatkowych pasów została przewidziana na okres nawet do 3 lat, z uwagi na to, że prace są planowane bez wyłączania odcinka z ruchu. Łączny koszt rozbudowy może wynieść ok. 600 mln zł. Wynika z tego, że rozbudowana autostrada A2 powinna zostać oddana do użytku w roku 2024 lub w 2025.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Budowa boiska z konfliktem w tle

Rzadziej chorujemy

Unia z pucharem wojewódzkim!

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...

Dziś finał! Unia sięgnie po piąte trofeum w...