z miasta

fotorelacje

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lutego 2019 | 00:28 komentarzy 1
Najlepszego Skierniewice. Gala urodzinowa miasta

(fot. Joanna Młynarczyk)

19 lutego 1457 r. swój podpis pod przywilejem lokacyjnym złożył arcybiskup Jan Odrowąż ze Sprowy. I tak 562 lata temu powstały Skierniewice. Z tej okazji, w kinoteatrze Polonez zorganizowano (19.02) urodzinową galę z udziałem gospodarzy – władz miasta, gości oraz mieszkańców.

Drugi rok z rzędu, podczas urodzin miasta przyznano wyróżnienia Perły Skierniewic. Otrzymały je: Teresa Kania, Urszula Kowalska, Janina Szafrańska oraz Elżbieta Jędrzejewska.

Tradycyjnie już urodzinowa gala była okazją do uhonorowania tych, którzy przyczyniają się do promocji miasta na zewnątrz. Do grona Honorowych Ambasadorów Skierniewic 2018, w kategorii „osoba fizyczna” dołączył Piotr Bigos, kierownik kina Polonez, zaś w kategorii „podmiot prawny”, działające od wielu lat w mieście Stowarzyszenie Tradycji 26. Skierniewickiej Dywizji Piechoty. Statuetkę odebrał Piotr Paradowski.

Ponadto doceniono pracę i zaangażowanie lokalnych przedsiębiorców, którzy budują kapitał gospodarczy regionu oraz słyną z działalności społecznej, przyznając nagrodę Wokulski Roku. Jest ona przyznawana przez władze samorządowe miasta oraz Skierniewicką Izbę Gospodarczą w czterech kategoriach. I tak w kategorii „mała firma”, decyzją kapituły, Wokulskiego Roku 2018 otrzymał Hotel Dworek Małgorzaty Burzyńskiej. Nagrodę w jej imieniu odebrała Magdalena Reczulska. W kategorii „mała firma” statuetkę przyznano Kancelarii Brokerskiej Modus, reprezentowanej przez Leokadię i Rafała Trębskich. W kolejnej kategorii - „firma średnia i duża” tytuł i statuetkę otrzymali Maria i Czesław Dobrzyńscy, prowadzący Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane, a także Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Bielany Bis”. W ostatniej kategorii „grupy producenckie i duże gospodarstwa rolne” wyróżnienie Wokulski Roku 2018 powędrowało do firmy Gospodarstwo Rolne Michała Topolskiego.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~skierniewiczanin 1 ponad rok temu

  Gratulacje dla Pani dr Jędrzejewskiej, wyróżnienie dla Niej to podziękowanie od maluchów i ich rodziców za oddanie, często ratowanie życia oraz niewiarygodną empatię i dobroć jaką okazuje wystraszonym mamom. " O drugą Taką Perłę "w skierniewickim szpitalu trudno

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Na stojąco w punkt!

Tu się gra dla bezdomniaków

Biurowiec Zatry zostanie wyburzony

457 podpisów pod petycją przeciwko budowie wieży...

Sport – to dobra inwestycja

Morsowali i "przełamywali lody", żeby zachęcić...

ŁÓDZKIE NA PLUS

Jak pomaga sejmik Mazowsza?

Tragiczny weekend. Pożar domu w Strobowie

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA