z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 lutego 2019 | 10:52 komentarzy 2

(Fot. Sławomir Burzyński)

Przymiarki do przebudowy ulicy Rawskiej na odcinku od ulicy Mszczonowskiej do skrzyżowania z Niepodległości trwają od kilku lat. Obecnie w Skierniewicach ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy pierwszego etapu tej inwestycji.

– W tym etapie wybudujemy parking, co będzie połączone z ekshumacjami – wyjaśnia Eugeniusz Góraj, wiceprezydent Skierniewic.

Parking powstanie na skwerze obok zabytkowego cmentarza św. Stanisława. Jak wykazały wykonane 2 lata temu badania georadarowe, na skwerze znajdują się resztki grobów i ludzkie szczątki. Jeszcze pół wieku temu był tam cmentarz. Budowa parkingu ma potrwać do końca czerwca.

Natomiast drugi etap tej inwestycji obejmie właściwą przebudowę ulicy Rawskiej. Powstaną nowe chodniki, nowa nawierzchnia jezdni i oświetlenie oraz elementy małej architektury i zieleni.

Na skrzyżowaniu ulicy Rawskiej z Niepodległości będzie owalne rondo, łączące również pobliską ulicę Kilińskiego. Na ten etap miasto stara się o zewnętrzne dofinansowanie, podobnie jak na przebudowę ulicy Halinów.

– Pod koniec lipca był ogłoszony konkurs z Funduszu Dróg Samorządowych i w tym roku będą podpisywane umowy – Eugeniusz Góraj ma nadzieję, że wśród beneficjentów będą też Skierniewice i przebudowa ulicy Rawskiej oraz Halinów zostanie wykonana w przyszłym roku.

Z kolei nowa ulica w centrum miasta powstanie do końca pierwszego półrocza tego roku przy CKiS i połączy ulicę Reymonta oraz Jagiellońską.

– Zostaną zbudowane parkingi, oświetlenie, chodniki, cały komplet – słyszymy.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 13

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ech 0 ponad rok temu

  Czyli wygnana z miasta kobitka miała jednak rację, groby są i trzeba je ekshumować? Który z bądzli twierdził inaczej?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kulfon1 -1 ponad rok temu

  Czy będzie takie samo rondo jak przy Łowickiej i A.K.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3747 sekundy