Lena Marat na przeglądzie kolęd w Koluszkach zdobyła I miejsce.

Lena Marat na przeglądzie kolęd w Koluszkach zdobyła I miejsce. (fot. archiwum rodzinne Moniki Marat)

Monika Marat, mama Lenki, mówi, że szybciej zaczęła śpiewać niż mówić. – Jeszcze dobrze nie mówiła, a już śpiewała – wspomina. – Kiedy zaczęła chodzić do przedszkola, to zaczęła się jej piosenkarska „kariera” – dodaje z uśmiechem.

Lena ma 10 lat i sporo śpiewaczych sukcesów na koncie. Mama planuje szkołę muzyczną, ale tylko wtedy kiedy Lenka będzie tego chciała. Na razie bawi się swoim śpiewaniem i cieszy z kolejnych pierwszych miejsc na przeglądach piosenki dziecięcej.

Dziewczynka zaczęła uczęszczać na zajęcia muzyczne do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Słupi, gdzie swój talent zaczęła szlifować pod baczną opieką Ewy Szcześniak.

- To właśnie pani Ewa powiedziała nam, że Lenka ma talent do śpiewania, wtedy postanowiliśmy, żeby zaczęła też uczęszczać na zajęcia indywidualne – mówi mama Leny. – Teraz oprócz zajęć w ośrodku kultury, dwa razy w tygodniu ma także zajęcia prywatne w Jeżowie. Pani Ewa Szcześniak cały czas czuwa nad rozwojem jej głosu.

A co na to Lenka? Lenka lubi śpiewać i brać udział w konkursach. Nie ma tremy, na scenie czuje się dobrze i może dlatego zajmuje czołowe miejsca. Zdobyła między innymi I miejsce na powiatowym konkursie w Ozorkowie, I miejsce na przeglądzie kolęd w Koluszkach, II miejsce na konkursie w Brzezinach oraz wyróżnienie w Domaniewicach. Teraz młoda wokalistka przygotowuje się do kolejnego przeglądu. Tym razem będzie to przegląd piosenek Anny Jantar. Lenka zaśpiewa piękną piosenkę z wczesnego repertuaru Anny Jantar „Staruszek świat”.

Dziewczynce na wszystkich przeglądach towarzyszy rodzina. – Zawsze kibicujemy rodzinnie – mówi Monika Marat. – Jesteśmy z naszej córki bardzo dumni. Myślimy o tym, żeby zaczęła szkołę muzyczną, ale oczywiście musi się na to zgodzić i mieć chęci. Nic na siłę.

Lena chodzi obecnie do trzeciej klasy szkoły podstawowej w Słupi. Mama planuje, że dobrze by było gdyby naukę w szkole muzycznej rozpoczęła od czwartej klasy. Dziewczynka ma potencjał, co potwierdzają jej dotychczasowe sukcesy. Potrzebne jest teraz wsparcie i opieka dobrych nauczycieli, a później trochę szczęścia. I kto wie, może rośnie gwiazda…

Reprezentanci Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Słupi wzięli udział w dwóch przeglądach kolęd. W Miejskim Ośrodku Kultury w Ozorkowie solistki zaprezentowały się pięknie i znalazły się wśród laureatów. Pierwsze miejsce zdobyła Lena Marat, a drugie miejsce zdobył Nikola Stefaniak.

W XVI Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Domaniewicach udział wzięli Agata Rymarczyk, Lena Marat, Nikola Stefaniak, Tobiasz Jeż, Kinga Lesiak i Magdalena Rymarczyk. Wyróżnienia w festiwalu zdobyła Lena Marat i Tobiasz Jeż, a laureatką drugiego miejsca została Nikola Stefaniak.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

23. Makowska Majówka

Wyjątkowa Komunia Święta w kościele św. Doroty...

Turystyczne walory gminy Głuchów

Kurtyna antyodorowa już działa

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

To się nazywa podwyżka! Powiatowi radni nie...

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

Pieniądze, czy prezent. Podpowiadamy, jaki prezent...

W Makowie na czele rady stanął debiutant

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA