Iwona Plichta po raz kolejny została wybrana na sołtysa Sierzchowa.

Iwona Plichta po raz kolejny została wybrana na sołtysa Sierzchowa. (fot. Beata Pierzchała)

Iwona Plichta po raz kolejny została wybrana na sołtysa Sierzchowa. I jak mówią mieszkańcy, wcale nie dlatego, że nie miała konkurencji.

– Iwona po prostu jest obrotna – mówi Wiktor Tarmanowski, mieszkaniec Sierzchowa, wiceprzewodniczący rady gminy Bolimów. – Jest kobietą wszechstronną i bardzo zaradną. Niedawno założyła u nas koło gospodyń wiejskich. Jest też strażaczką, ukończyła kurs pierwszej pomocy. Przeszła nawet test w komorze dymowej, a to niejednemu mężczyźnie się nie udaje.

Na zebranie w Sierzchowie przyszło ponad 20 osób. Tuż przed rozpoczęciem procedury wyborów Iwona Plichta złożyła sprawozdanie ze swojej czteroletniej, upływającej kadencji.

- W trakcie mijającej kadencji udało się w ramach funduszu sołeckiego utworzyć boisko do piłki nożnej, położyć kostkę przed strażnicą, odnowiliśmy także elewację budynku strażnicy. Na te inwestycje wydaliśmy w sumie ponad 25 tysięcy złotych – relacjonowała kadencję pani sołtys. – Organizowaliśmy także pikniki dla dzieci z naszej miejscowości.

Nie było kontrkandydata dla pani Iwony. Wszyscy uczestnicy zebrania wiejskiego zgodnie poparli jej kandydaturę. Zmianie uległ skład rady sołeckiej. W nowej kadencji na rzecz sołectwa pracować będą Ewelina Myczka i Robert Zakrzewski.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.1718 sekundy