Miejsce: BWA Skierniewice

Data rozpoczęcia: 01.03.2019

Data zakończenia: 17.03.2019

Wernisaż wystawy doktorskiej Daniela Cybuli przyciągnął do galerii BWA wielu miłośników sztuki współczesnej.

Wernisaż wystawy doktorskiej Daniela Cybuli przyciągnął do galerii BWA wielu miłośników sztuki współczesnej. (fot. Joanna Młynarczyk)

W galerii Biura Wystaw Artystycznych w Skierniewicach otwarta (1.03) została wystawa malarstwa „Dom Usherów” Daniela Cybuli, artysty urodzonego w Skierniewicach.

– Szukając swojej ścieżki w twórczości poszedłem w kierunku malarstwa metaforycznego. Metafora stała się dla mnie sposobem wyrażania czegoś nie wprost – przyznaje Daniel Cybula.

Prezentowany na wystawie w BWA cykl prac powstał na potrzeby przewodu doktorskiego. Dyplom artysta obronił w 2018 roku, a następnie wzbogacił kolekcję o kilka nowych dzieł.

Koncepcja całej wystawy związana jest z wydaną w 1839 roku nowelą amerykańskiego pisarza nurtu romantyzmu, prekursora literatury grozy i horroru Edgara Allana Poe „Zagłada domu Usherów”. Uzupełniają ją plansze przedstawiające projekty posiadłości ziemskiej w stylu angielskim, a także kadry gotowej makiety cyfrowej. Wystawę można oglądać do 17 marca.

Kilka słów o artyście…

Daniel Cybula urodził się w 1978 roku w Skierniewicach. W latach 1998-2003 studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2004 roku zrealizował dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Mariana Kępińskiego i w pracowni technik wklęsłodrukowych pod kierunkiem prof. Krzysztofa Wawrzyniaka. Jest członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków.

W latach 2005-2007 współpracował z Produkcją Filmową Se-Ma-For przy realizacji „Świtezi” Kamila Polaka oraz nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i wilka” Suzie Templeton. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych w Polsce oraz licznych prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą. Dwukrotnie wyróżniony podczas Biennale Obrazu QUADRO-ART w Łodzi. Od 2009 r. pracuje na stanowisku asystenta w pracowni malarstwa na macierzystej uczelni. W 2018 roku obronił tytuł doktora sztuki.

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA