„O zaczarowanej królewnie i kropelce wody” opowiedziały na scenie dzieciaki z grupy teatralnej Piąteczka, działającej przy SP nr 5.

„O zaczarowanej królewnie i kropelce wody” opowiedziały na scenie dzieciaki z grupy teatralnej Piąteczka, działającej przy SP nr 5. (fot. Joanna Młynarczyk)

Dzieci lubią teatr – zarówno chętnie oglądają przedstawienia jak i występują na scenie. Udowodnili to w czwartek (7.03), uczestnicząc w Festiwalu Teatrów Jednego Wiersza, jaki zorganizowało Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

W krótkich inscenizacjach znanych i lubianych wierszy wystąpiło 6 grup szkolnych i przedszkolnych. Maluchy świetnie się bawiły dostarczając mnóstwa emocji i wzruszeń sobie nawzajem oraz publiczności. I o to właśnie chodziło w konkursie, co docenili jurorzy Wysokie noty i nagrody powędrowały do czterech grup.

– Dziękuję paniom, że bawicie się z dziećmi w teatr – mówił Marcin Masztalerz, aktor zasiadający w gronie jury. – Przedszkole to jest taki czas, że nie ma jeszcze pracy, nauki, jest zabawa i o to właśnie chodzi w teatrze. Dzieci powinny na scenie się bawić jak mali artyści i te historyjki, które opowiadają powinny wypływać z ich serca, bo to jest ich teatr i dziś właśnie to zobaczyliśmy – dziękował opiekunom grup teatralnych.

– Teatr to jest wyobraźnia i cokolwiek pokazujecie na scenie, działacie poprzez swoją wyobraźnię, brawo! – mówiła do dzieci Anna Polarusz.

W przerwie obrad jury, dzieci obejrzały spektakl „Sklep z zabawkami”, przygotowany przez aktorów Teatru Królewskiego Muzeum Jana III w Wilanowie. Zostały też zaproszone na scenę, by mogły przyjrzeć się bliżej lalkom oraz innym rekwizytom wykorzystywanym w przedstawieniu.

Z uwagi na to, że konkurs odbył się po raz XX, a jego koordynatorką od początku jest Wanda Łapińska, także i ona otrzymała podziękowania. Kwiaty odbierała z łzą wzruszenia w oku.

XX FESTIWAL TEATRÓW JEDNEGO WIERSZA - WYNIKI

Jury (w składzie: Anna Polarusz – aktorka, reżyser, scenograf oraz aktorzy Weronika Lewoń-Juszczyk i Marcin Masztalerz) nagrodziło następujące grupy teatralne:

W kategorii przedszkoli:

I nagroda – grupa teatralna Słoneczne Motylki z Przedszkola Małych Odkrywców za przedstawienie „Smutna królewna”

II nagroda – grupa teatralna Leśne Duszki z Przedszkola nr 8 za przedstawienie „Zły humorek”

W kategorii klas I – III

I nagroda – grupa teatralna Piraci ze Szkoły Podstawowej nr 9 za przedstawienie „Kapitan dalekomorskiej wanny”

W kategorii klas IV – VI

I nagroda – grupa teatralna Piąteczka ze Szkoły Podstawowej nr 5 za przedstawienie „O zaczarowanej królewnie i kropelce wody”

Joanna Młynarczyk

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~XXX 1 ponad rok temu

  Jak można przyznać nagrodę za zajęcie I-go miejsca w jakieś kategorii, w której brała udział tylko jedna grupa? To z kim ona wygrała skoro nie miała konkurencji?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Imprezy i koncerty

Koncert gitarowy Kuby Dudka w Muzeum Historycznym...

Skierniewicka odsłona Nocy Muzeów

Moja Mama Królewna

Tribute to Deep Purple na początek XXIII Rock May...

"Miłość jak miód" w majowej odsłonie Kina dla...

Monika Borzym wystąpi w Skierniewiach z okazji...

Skierniewiczanie lubią słuchać o podróżach

Teatr imienia Stefana Jaracza ponownie zagości w...

Łukasz Pawlik Band wystąpi w Skierniewicach

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA